پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 323
  بازدید دیروز: 582
  بازدید ماه:13955
  بازدید سال:231248
  بازدید کل:1391197

مهد و دارالقرآن و پیش دبستانی کوثریه 1 و 2

مهد و دارالقرآن و پیش دبستانی کوثریه 1 و 2

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان گزارش می دهد:
تأثیرگذاری طلاب خواهر در مهدهای کودک انکار ناپذیر است.

خیلی از والدین با شنیدن لغت مهد کودک یاد پدر و مادرهای کارمند می‌افتند و فکر می‌کنند مهد کودک مکانی است که می‌توانند بچه هایشان را برای چند ساعت به کسی بسپارند و خودشان به کارشان مشغول شوند اما در یک کلام باید گفت مهدکودک صرفا جایی نیست که سرپرستی کودک تان را بپذیرد بلکه جایی است برای آموزش و پایه ریزی فکری کودکان به اجتماع بنابراین لازم است درباره شخصیت و نحوه رفتار مربیان و اینکه تا چه حدی قادر هستند نقش جایگزین مادر را ایفا کنند، تحقیق کنیم..
مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان بهترین سن برای آموزش را کودکی دانسته و گفت: کودکان با توجه به کنجکاوی که در سن خود دارند ،میزان علاقه به یادگیری در آنها بیشتر است و بهتر میتوان به آنها قرآن وآموزه های دینی را تعلیم داد.

مهد و دارالقرآن و پیش دبستانی کوثریه 1 و 2

مهد و دارالقرآن و پیش دبستانی کوثریه 1 و 2

مهد و دارالقرآن و پیش دبستانی کوثریه 1 و 2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان، حجت الاسلام علیرضا ریاحی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد : در مهد کودک، مربیان وظیفه بسیار مهمی به عهده دارند زیرا نقش جانشین مادر را برای کودک ایفا می‌کنند و با توجه به این تعریف، مربی باید بتواند اضطراب کودک را تخفیف بدهد و به او امنیت بدهد و او را کنترل کند.
وی با بیان اینکه آموزش مباحث قرآنی و دینی باید در درجه اول مباحث آموزشی مهدهای کودک قرار بگیرد افزود: در حال حاضر برخی از مهدکودک ها در خصوص مباحث دینی و قرآنی کودکان هیچ گونه اقداماتی را انجام نمی دهند و ناخواسته کودکان به سمت مسائل غیر دینی و در بعضی موارد ضد دین سوق می دهند.
ریاحی در ادامه خاطر نشان کرد : خلاصه اینکه اگر مهد کودکی دارای ویژگی های لازم باشد و تنها از کودک نگهداری نکند بلکه به نیازهای او نیز توجه داشته باشد و رشد کودک، شرایط فردی و اجتماعی او را در نظر بگیرد و در رابطه با برنامه های قرآنی و آموزه های دینی هم ردیف با برنامه خواب، بازی، تغذیه، استراحت کافی و فعالیت هایی که مناسب سن کودک باشد، تدابیر لازم اندیشیده باشد و محیط امنی برای کودکان ایجاد کند، می توان پیشنهاد کرد که والدین حتما فرزندشان را به چنین مهدکودکی بسپارند.
مدیریت مهدکودک های قرآنی کوثریه هدف از تاسیس این مهدهای قرآنی را آشنای و دوستی کودکان با قرآن دانسته و اذعان داشت: مهدهای کوثریه 1،2 زیر نظر سازمان بسیج طلاب و روحانیون نزیک به سال است که در حال فعالیت می باشد و در سال 1393 بیش از ده ها کودک را ثبت نام کرده است.
وی با اشاره به این مطلب که شخصيت كودك در همان پنج سال اول پايه ريزي مي شود بیان داشت: یکی از مهترین اهداف مهد کودک های کوثریه حضور مربیان مومن ،متعهد و آشنا به مبانی اسلامی است زیرا کودکان امروز جوانان نسل آینده را تشکیل می دهند.
ریاحی همچنین با بیان اینکه مهد كودك براي بچّه ها عموماً جذابيتي بيش از خانه و خانواده دارد و نيز نقشي بسيار اساسي و مهم در تربيت كودكان ايفا مي كند گفت : تأثير پذيري كودكان در مهد كودك به مراتب بيشتر از خانه و خانواده است و حضور مربیانی آگاه به مباحث قرآنی می توانند در شکل گیری شخصیت اجتماعی کودکان بسیار موثر باشد.

مهد و دارالقرآن و پیش دبستانی کوثریه 1 و 2

مهد و دارالقرآن و پیش دبستانی کوثریه 1 و 2

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 2908  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت