پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 716
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17748
  بازدید سال:180511
  بازدید کل:896632

کتاب دیدگاه های مقام معظم رهبری در نیویورک منتشر شد

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، این کتاب توسط ناشر آمریکایی (GLOBAL SCHOLARLY PUBLICATION (GSP به زبان انگلیسی و در یک مجلد 204 صفحه ای در ژانویه 2015 در نیویورک منتشر شد.

این کتاب نخستین اثر انگلیسی معرفی دیدگاه های مقام معظم رهبری در آمریکا است که با ویراستاری «پرویز مروج» استاد تمام دانشگاه اولد وست بری نیویورک و دارای تالیفات متعدد پیرامون فلسفه اسلام و غرب منتشر شده و در نوع خود اثری جامع در جهت معرفی و تببین اندیشه و تفکر حضرت آیت الله خامنه ای از لابلای نوشته ها، مقالات و سخنرانی های ایشان در طول سالهای متعدد است.

کتاب «معرفی دیدگاه های مقام معظم رهبری» دارای دو بخش است که در بخش نخست دیدگاه های مقام معظم رهبری درمورد مطالبی از جمله توحید، اخلاق و انسان، ماهیت هنر، زنان، اقبال، عدالت و حقوق بشر می پردازد. 

بخش دوم کتاب بیشتر معطوف به دیدگاه های جهانی مقام معظم رهبری است و به دغدغه ها و مسایل مرتبط با امور بین الملل و دیدگاه هایی از جمله توحید و نگاه جهانی به آن، تمدن اسلامی، دموکراسی و دین، اسلام و مسیحیت، مالکیت خصوصی در اسلام و سخنرانی در جمع دانشگاهیان و جوانان می پردازد.

بر اساس گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این اثر با هدف معرفی و تبیین نظام فکری و نوع بینش و تفکر رهبر جمهوری اسلامی ایران برای مخاطبان و اصحاب علم و فرهنگ امریکا طراحی و تدوین شده است. 

با توجه به سلطه و انحصار رسانه ای در آمریکا، گستره ایران هراسی در رسانه های این کشور و نیاز به معرفی و تبیین صحیح نگاه تصمیم سازان نظام جمهوری اسلامی به شیوه صحیح و از طریق منابع متقن، ویرایش این کتاب در دستور کار قرار گرفت. 

این کتاب مجموعه ای از سخنرانی ها، نوشته، تالیفات و مقالات مقام معظم رهبری در طول سه دهه گذشته است که برای نخستین بار در معرض خواننده آمریکایی قرار می گیرد.

رونمایی از این کتاب، 20 ژانویه سال 2015 با حضور رایزن فرهنگی، ویراستار مجموعه و جمعی از اصحاب علم و فرهنگ در نیویورک برگزار شد.

نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در سال 2013 نیز اقدام به انتشار مقاله ای درباره فتوای مقام معظم رهبری در باب حرمت سلاح های کشتار جمعی در بازار نشر آمریکا نمود که این مقاله با استقبال گسترده اصحاب علم و فرهنگ و روزنامه نگاران آمریکا مواجه شد. 

از این رو ضرورت پرداختن به معرفی دیدگاه های مقام معظم رهبری بیشتر احساس شد که کتاب حاضر ثمره این تلاش علمی است.

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 861  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت