پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 667
  بازدید دیروز: 544
  بازدید ماه:7676
  بازدید سال:62875
  بازدید کل:1533970

برگزاری نشست اهداف قیام عاشورا

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج طلاب گلستان ، مراسم سوگواری دومین روز محرم با محوریت اهداف قیام عاشورا ویژه اساتید وطلاب حوزه علمیه الزهرا (س)گنبد کاووس با حضور سرکار خانم هاجر باقری استاد و مبلغ حوزه در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.

باقری بیان کرد: برای قیام عاشورا اهداف زیادی مطرح شده است که از آن جمله می توان به اقامه و حفظ ارزش های راستین دین اسلام اشاره نمود. بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) بدعت های جدید و انحرافات زیادی در دین وارد شد که موجب انحراف جامعه اسلامی از مسیر اصلی خود گردید ، وجود همین بدعت ها موجب گردید که امام حسین (ع) برای اصلاح امت به انحراف کشیده شده ی رسول خدا (ص) قیام نماید.

وی ادامه داد : یکی دیگر از اهداف قیام امام حسین (ع) انگیزه اجتماعی ، اصلاح فرهنگی اوضاع و شرایط حال جامعه بود . از دیگر اهداف عاشورا؛ احیاء سنت رسول الله (ص) و امر به معروف و نهی از منکر جدا کردن اسلام علوی از اسلام اموی را می توان نام برد .

مبلغ حوزه در انتها از وظیفه ی اصلی پیروان راستین امام حسین (ع) نام برد که عمل به سیره و رفتار ایشان است زیرا چراغی که اباعبدالله الحسین (ع) روشن کرد روشنایی بخش راه پیروان آن حضرت است .پس وظیفه ی ما این است که با عزاداری و سوگواری برای آن حضرت و یاران باوفایش مشعل و چراغ هدایت را همیشه روشن نگه داریم ، ولی باید به یاد داشته باشیم که سوگواری مورد قبول با شعور حسینی و همراه با معرفت حسینی است .

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 832  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت