پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 177
  بازدید دیروز: 280
  بازدید ماه:177
  بازدید سال:41816
  بازدید کل:1512911

اصل وحدت باید از حرکات و سکنات ائمه جمعه و جماعات برخیزد

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج طلاب ، حجةالاسلام والمسلمین علیرضا ریاحی مسئول سازمان بسیج طلاب در همایش ائمه جمعه و جماعات شهرستان آق قلاء اظهار کرد؛ یک روحانی نباید بی تفاوت به انقلاب باشد، روحانی که از انقلاب و سیاست فاصله گرفته باشد نه تنها او یک بی سواد است بلکه آخوند سکولار می باشد، و دست نشاده دشمن هستند.

حجةالاسلام ریاحی با اشاره به مهمترین وظایف روحانیت افزود: سیره علمای اهل سنت و شیعه این بوده که همیشه در حال مبارزات سیاسی بوده اند، این نشانگر وظیفه مهمی است که برگردن حوزویان می باشد، اصل سیاست و دفاع از انقلاب وظیفه حوزه های علمیه است.

ریاحی متذکر شد: روحانی حوزه های علمیه نباید خودش را از انقلاب و سیاست جدا بداند، وقتی ما پرچمدار این انقلاب هستیم نباید بگذاریم سیاست را از حوزه های علمیه جدا کنند.

وی تصریح کرد: ائمه جمعه و جماعات نباید از اصل این موضوع قافل بشوند، انقلاب زدایی در حوزه های علمیه یکی از بزرگترین خطراتی میباشد که میتواند آسیب های جبران ناپذیری به حوزه های علمیه وارد کند.

مسئول سازمان بسیج طلاب با توجه به اتحاد بین شیعه و سنی این استان تاکید کرده اند: اتحاد و هم دلی در این استان به نحو مطلوبی شکل گرفته است، استوار بودن این اتحاد مستلزم این است که همواره با یکدیگر ارتباط مستمر داشته باشیم و اجازه ورود بیگانگان و ایجاد اختلاف را ندهیم.

ریاحی به استناد به صحیفه حضرت امام (ره) ادامه دادند: به فرموده حضرت امام (ره) حفظ انقلاب از حفظ جان امام زمان(عج) اولی تر و افضل تر است، وظایف ما در حوزه های علمیه بسیار سنگین تر از آن چیزی است که در پیش داریم، اصل وحدت باید از حرکات و سکنات ائمه جمعه و جماعات برخیزد.

این مقام مسئول یکی از اهداف دشمن را جدایی سیاست از حوزه های علمیه دانست و خاطر نشان کردند: دشمن با برنامه ریزی خود در زمینه انقلاب زدایی از حوزه ها دنبال این است که حوزه را از انقلاب جدا کند، این به خودی خود نشانگر اهمیت بالای حوزه های علمه ما است، با هوشیاری و اتحادمان باید مراقب اقدامات دشمنان اسلام باشیم.

اصل وحدت باید از حرکات و سکنات ائمه جمعه و جماعات برخیزد

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 959  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت