پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 45
  بازدید دیروز: 138
  بازدید ماه:1162
  بازدید سال:282771
  بازدید کل:1753866

55پایگاه بسیج طلاب در مدارس علمیه گلستان فعالیت می کنند

55 پایگاه بسیج طلاب در مدارس علمیه گلستان فعالیت می کنند

رییس سازمان بسیج طلاب و روحانیان سپاه گلستان با بیان این که این مجموعه عرصه حضور طلاب و روحانیان بسیجی در عرصه های دینی و فرهنگی است، گفت: در حال حاضر 55 پایگاه بسیج طلاب در مدارس علمیه استان فعال هستند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در گرگان، حجت الاسلام علیرضا ریاحی، رییس سازمان بسیج طلاب سپاه نینوای گلستان، امروز در جمع بسیج طلاب این استان در گرگان از فعالیت 55 پایگاه بسیج طلاب در مدارس علمیه استان خبر داد و گفت: در حال حاضر طلاب برادر وخواهر حوزه های علمیه استان فعالیت بسیاری خوبی در پایگاه های بسیج طلاب استان دارند.

وی با بیان این که تعداد پایگاه های بسیج طلاب فعال در حوزه های علمیه گلستان در مقایسه با دیگر استان های کشور رتبه بسیار خوبی است، افزود: سازمان بسیج طلاب و روحانیان سپاه نینوای گلستان در جشنواره مالک اشتر به عنوان سازمان نمونه کشوری انتخاب شده است.

حجت الاسلام ریاحی جذب و سازماندهی بسیجیان، اعزام کاروان راهیان نور، تجهیز و افزایش پایگاه‌ها، تعامل بین برادران شیعه و اهل سنت را از جمله فعالیت‌های سازمان بسیج طلاب گلستان اعلام کرد.

وی در ادامه سخنان خود به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ناتوی فرهنگی اشاره کرد و گفت: اهمیت این موضوع در جامعه به حدی است که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران، نخبگان فرهنگی را به عرصه ارائه راهکارهای موثر فراخواندند و به طور قطع طلاب و روحانیان نیز در این زمینه از جایگاه ویژه و نقش ارزنده‌ای برخوردار هستند.

وی تهاجم و مبارزات فرهنگی را جدی‌‌ترین برنامه دشمن اعلام کرد و افزود: روحانیان بسیجی باید با شناخت توطئه های دشمنان مردم را از تلاش های دشمن آگاه سازند.

حجت الاسلام ریاحی به نقش بسیج طلاب در بدنه بسیج اشاره کرد و گفت: دفاع از اسلام، نظام، آرمان های انقلاب و پاسخگویی به شبهات مهم ترین رسالت امروز بسیج طلاب است.

رییس سازمان بسیج طلاب و روحانیان سپاه نینوا گلستان با اشاره به فعالیت بسیج طلاب در تحقق فرامین امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نقش طلاب و روحانیان بسیجی را در تقویت بنیه معنوی و مسائل دینی عامه مردم بسیار مهم و تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: رسالت عظیم حوزه‌ها و طلاب علوم دینی در فرهنگ‌سازی مناسب و ارائه ساز و کارهای علمی و عملی و آگاهی‌دهی عمومی در زمینه جذب جوانان و آحاد مختلف جامعه بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: حوزه‌های علمیه و مدارس علوم دینی به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه جهان اسلام و مورد اعتماد نقش راهبردی را در جامعه به عهده دارند که در این مورد باید نقش بسیج طلاب در تقویت و توسعه برنامه‌های علمی و فرهنگی و جنبش نرم‌افزاری تعیین کننده باشد.

رییس سازمان بسیج طلاب گلستان همچنین به حضور طلاب بسیجی در راهیان نور اشاره کرد و گفت: این حضور طلاب و روحانیان بسیجی همراهی با شهدا است.

وی با بیان این که برخورد طلاب بسیجی با مخاطبان بسیار تاثیرگذار است، ادامه داد: طلاب بسیجی باید مسائل اخلاقی، اعتقادی، احکام و روایتگری با شهدا را به خوبی به نسل جوان منتقل کنند.

رییس سازمان بسیج طلاب و روحانیان سپاه نینوای گلستان با اشاره به نقش طلاب بسیجی در تقویت معرفت دینی در دانش آموزان، گفت: ارتباط مستمر طلاب با دانش آموزان مدارس می تواند زمینه پرورش نسلی انقلابی و دینمدار را فراهم کند.

وی با بیان اینکه گلستان در اردوهای جهادی نسبت به استان‌های دیگر پیشگام است تصریح کرد: گلستان یک‌هزار و 247 نفر ابلاغ برای اردوهای جهادی داشته که این رقم نسبت به وسعت استانی همانند خراسان رضوی که یک‌هزار نفر بوده است رقمی قابل توجه است.

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1951  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت