پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 557
  بازدید دیروز: 800
  بازدید ماه:12963
  بازدید سال:230256
  بازدید کل:1390205

حوزه های علمیه خواهران قطب فرهنگی مناطق محروم هستند

حوزه های علمیه خواهران قطب فرهنگی مناطق محروم هستند

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج طلاب به نقل از خبرگزاری حوزه ، حجت الاسلام والمسلمین محمود رضا جمشیدی ، مدیر حوزه های علمیه خواهران در دومین نشست مدیران استانی حوزه های علمیه خواهران با اشاره به روایات به بیان مسائل اخلاقی پرداخت و برحفظ کرامت انسانی تاکید کرد.

وی همچنین موفقیت درکار تشکیلاتی را منوط به انجام کاربرای رضای الهی وشناخت وظیفه دانست وگفت : اگرمیخواهیم اداره امر حوزه ها را داشته باشیم باید اداره امرخودمان را داشته باشیم .کاری که برای خدا است با دکان داری نمیشود.

عضوجامعه مدرسین قم ، در بخش دیگری از سخنان خود آموزش را نخستین امر در سرپرستی حوزه های علمیه خوهران عنوان کرد و یادآورشد : اصول حاکم بر نظام تعلیم و تربیت که شامل مبانی ، اصول ، اهداف و سیاست هایی است توسط شورای سیاستگذاری تصویب وابلاغ شده وما نیز موظف هستیم براساس این مصوبه نظام تعلیم و تربیت حوزه های علمیه خواهران را بازخوانی یا بازطراحی کنیم .این سند یکی از مهمترین سندهای ما است که برای بند بند آن همکاران زحمت کشیده اند .

وی به نتیجه رسیدن کارآموزشی را گذاشتن فرصت برای این امر بیان کرد و گفت : موفقیت های خواهران طلبه در المپیاد های علمی مختلف مانند علامه حلی و...نشان از تلاش خواهران طلبه است .امسال قریب به اتفاق جشنواره های علامه حلی تعداد شرکت کنندگان خواهر از شرکت کنندگان برادر بیشتربوده است .البته تنها نباید به این نتایج تکیه کنیم .

حجت الاسلام والمسلیمن جمشیدی ، با تاکید بربنیه علمی حوزه ای علمی خواهران براساس اقتضائات خواهران بیان کرد:به ارزیابی نتایج ، تلاش ها و دستاوردهای متقابل آن در بحث پذیرش باید توجه کافی داشت .دربحث آموزش باید تمام مسائل را زیر نظر داشت و تنها به صدور دستورالعمل و آیین نامه اکتفا نشود بلکه باید به تمام مدارس توجه کافی شد .

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار حضور جدی حوزه های علمیه خوهران در مقابله با آسیب های اجتماعی شد و گفت : حوزه های علمیه خواهران حضور پررنگی در مسائل فرهنگی به ویژه استانهای محروم داشته اند و مراکز علمی و آموزشی ما برای آن منطقه قطب فرهنگی بوده است .

وی ادامه داد :حوزه های علمیه خواهران در مقابله با آسیب های اجتماعی یک وظیفه بسیار مهم و ویژه دارد .اکنون 150 کانون قرآنی در کنارمدارس داریم که در مقایسه با تمام مدارس یک سوم کل آن میشود که باید در گسترش این کانون ها تلاش بیشتری کنیم .

مدیر حوزه های علمیه خواهران یادآورشد:

زمینه توسعه حضورخواهران طلبه در فضای مجازی فراهم شده است که ظرفیت بسیار خوبی به شمار می آید.تلاش ما این است که برای پنج سال آینده بسته آموزشی ، محتوایی و نرم افزاری برای طلاب خواهر تهیه کنیم تا پس از فارغ التحصیلی میدان حضور در فضای مجازی را داشته باشند.

وی افزود :فرصت فضای مجازی را نباید دست کم بگیریم باید ده ها شبکه تخصصی را در فضای مجازی داشته باشیم .البته تمام این کارها نیز نیازمند توجه کافی است ولی تهدیدها و آسیب های فضای مجازی نباید مارا از حضور دراین فضا دور کند . ما اکنون 200 کتاب آماده چاپ داریم که اکنون تنها 50 عدد آنها چاپ شده ولی فضای مجازی دارای چنین محدودیتی نیست .

حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی ، مسئله منابع پایدار مالی را مورد توجه قرارداد و بیان کرد : مردم از قدیم پشتیبان حوزه های علمیه خواهران بوده اند ولی هیات امنا باید با تلاش خود پشتیبان دیگر مانند خیرین را نیز جذب کنند البته ما به شدت نسبت به فعالیتهای اقتصادی حساس هستیم.

 

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 641  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت