پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 223
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17255
  بازدید سال:180018
  بازدید کل:896139

زندگینامه شهید قدرت الله خواجه میرزایی

 

نام: قدرت ا…                          تحصيلات: سال 6 تا 7 حوزه

نام‌خانوادگي: خواجه ميرزايي    تاريخ شهادت: 24/10/65

نام پدر: محمدعلي                   محل دفن:

تاريخ تولد: 1342                     سن هنگام شهادت: 23

محل تولد: گرگان                     نام عمليات: كربلاي 5

ش ش: 508                           منطقة عملياتي: شلمچه

 

همچو نیلوفر، عاشقانه بر گرد نام دوست طواف می کردید، صبحگاهان، به عشق آن یار دلدار بر سر سجادة نماز می شکفتید و در کهکشان یاد دوست پرواز می کردید. آه شبانگاهی ات در نیستان فراق، قاصدک های ملکوت را به گریه می انداخت و بوی عطر نمازتان، ملائک را مست و شیدا می کرد .

در خراب آباد دنیا، همچون مجنونی سر به بیابان عدم نهادید و می دانستید که« بی نشان تا نشوی، از تو نیابند نشان» عشق به دوست، گناهی بود که می بایست چو منصور بر سردار کشیده شوید و از خاکسترتان فریاد« انا الحق» برخیزد.

هرکدامتان ستاره ای بودید که کشتی طوفان زدة سرگشتگان دنیا را تا ابدیت هدایت کرده و به مقصد خواهید رساند. و حال ما شمیم سرخوشتان را که از لاله زار باغ دل برخاسته است، استشمام می کنیم تا جانمان به باران بهاری یادتان طراوت گیرد.کوبة خانه ای در شهرستان گرگان را به صدا در آوردیم تا ناز مستانه اش را به نیاز دردمندانیمان، به منّت، گردن کشیم.

شهید قدرت الله خواجه میرزایی در سال 1342 در شهرستان گرگان دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی را در مدرسة« امیرکبیر» گذراند و دورة راهنمایی را در مدرسة « ابوریحان بیرونی» به اتمام رساند و زان پس کلک خلقت با خط زرین عشق ، نام او را در زمرة دلدادگان نوشت و روانة حوزهاش کرد .

او آفریده شده بود تا نور را به زمین خاکی هدیه کند . قدرت الله شعاعی از بیکران نور خمینی بود که با یک اشارة آن پیر فرزانه پرتو افشانی کرد.

او درتمام راهپیمایی ها شرکت می کرد، بخصوص راهپیمایی پنج آذر که از بزرگترین راهپیمایی های آن دیار بود. بعد از پیروزی انقلاب، وارد حوزة علمیة « امام خمینی (ره)» گرگان شد و تا پایة ششم حوزوی، درس خواند.

روزها را به درس و بحث می گذراند و شب هنگام ،همراه با نسیم سحری، از جدایی شکوه می کرد و شکایت دل را با ناله و اشک در درگاه محبوب می نمود. دعای گوشه نشینان اثر افتاد و او را به گوشه چشمی، محرم درگاه حضرت دوست کرد، جذبة الهی او را راهی جبهه کرد تا تن خاکی را قربان معبود کند و سرانجام در تاریخ 24 / 10 / 65 در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و تا بی نهایت پرواز کرد.

«هدفش جاوید و راه نورانی اش پر رهرو باد»

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 501  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت