پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 217
  بازدید دیروز: 982
  بازدید ماه:7102
  بازدید سال:45829
  بازدید کل:1810555

شبهای قدر به خاطر مقام بالای حضرت علی(ع) جایگاه پیدا کرده است

امام جمعه و  فرمانده پایگاه بسیج طلاب روستای سلاق یلقی گفت: هدف دشمنان اسلام این بود که با کشتن امام علی (ع) اسلام را نابود کنند ولی نه نتها اسلام از بین نرفت بلکه با خون مبارکشان اسلام عزیز را منوّر کرده اند.

به گزارش خبر نگار ما به نقل از  طوبی گلستان؛ حاج بایرام آخوند سلاق امام جمعه،مدرس و مدیر حوزه علمیه سلاق یلقی در گفتگو با خبر نگار ما از اهمیت و جایگاه شب قدر سخن گفتند و افزودند:  قدر از نظر شیعه و سنی بسیار شب عزیزی است، همانطوری که خداوند در قرآن کریم میفرماید «ماشب قدر را بر هزار ماه برتری داده ایم» از کلام خداوند متوجه میشیویم که شب قدر با شبهای دیگر تفاوت های بسیار دارد، ما باید از این شبهای گرانقدر نهایت استفاده را ببریم.

مدرس حوزه علیمه تصریح کرد: خداوند از قدر امسال تا سال آینده تمامی اعمال را ما را سنجیده و گویا بیمه یک سالمان را در شبهای قدر انجام میدهد، قدر این شب ها را بدانیم بخاطر اینکه این شبها از معدود شبهایی است که در زندگی مان به وجود می آید.

امام جمعه سلاق یلقی ادامه داد: وظیفه ما در این شبهای قدر این است که اعمال وارده را به نحو احسن انجام دهیم و این شب را تا طلوع فجر بیدار مانده و از پیشگاه خداوند طلب توبه کنیم، و از ایشان بخواهیم تا ما را مورد لطف و رحمت خویش قرار بدهد.

آخوند سلاق با توجه به ارادت پیامبر اسلام نسبت امام علی (ع)بیان کرده اند: پیامبر اسلام علاقه بسیار زیادی به حضرت علی (ع)داشت و وقتی ایشان در خیبر را فتح کرد پیامبر عرض کرد من در عمر خودم مثل امروز شاد نشده بودم.

سلاق خاطر نشان کرد: هدف دشمنان اسلام این بود که با کشتن امام علی (ع) اسلام را نابود کنند ولی نه نتها اسلام از بین نرفت بلکه با خون مبارکشان اسلام عزیز را منوّر کرده اند، شبهای قدر به خاطر مقام بالای حضرت علی(ع) جایگاه پیدا کرده است.

وی اظهار کرد:کسی که برای دین زحمت بکشد هیچ گاه زحمتش از بین نمیرود، نزدیک هزار و چهارصد سال از کشتن این امام میگذرد ولی هنوز مریدان این شیر خدا هر روز بیشتر و بیشتر میشود.

انتهای پیام/

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1048  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت