پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 133
  بازدید دیروز: 280
  بازدید ماه:133
  بازدید سال:41772
  بازدید کل:1512867

دهه پاياني ماه شعبان؛فرصت آمادگی برای ماه میهمانی خدا

دهه پاياني ماه شعبان؛فرصت آمادگی برای ماه میهمانی خدا

کمتر از ده روز به آغازماه مبارک رمضان باقی مانده است؛ ماه رمضان،ماه بندگی است ماه نتیجه گیری ماه شب های قدراست ماهی که مقدرات ما در طول سال تقدیر خواهد شد.

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج طلاب به نقل از سفیر افلاک ، شعبان ماهی است که در آن خداوند مومنان را کرامت بخشیده و در روز قیامت و آن روزی که حساب و کتاب هست بندگان را تفقد کرده است. همه فضیلت ها و بزرگی ماه شعبان این است که مقدمه ماه رمضان  است همان طوری که رجب مقدمه ماه شعبان است شعبان هم مقدمه  ماه رمضان است.

ماه شعبان ماه باعظمتی است ماه شعبان که حاملان عرش آن بزرگ می شمارند و حق آن را می شناسند آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان روزی بندگان زیاد می شود و روزی بندگان در ابعاد مادی ومعنوی زیاد می شود و قطعا در بحث روزی فقط به روزی دنیوی اکتفا نکنیم چراکه رزق معنوی چیزی دیگری است زمانی که به آیات و روایات مراجعه می کنیم آن چه در ماه مبارک شعبان به ماخواهد رسید بیش از آن که روزی مادی باشد روزی معنوی است.

 رجب ماه خدا،شعبان ماه پیامبرخداو رمضان ماه بندگان خداست. اعمال زیبایی در ماه شعبان وارد شده است و یکی از آن ها اعمال مشترک است که در ماه های رجب، شعبان و رمضان توصیه شده و آن این است که هرکس در هفت روز 70مرتبه استغرالله ربی و اتوب الیه بگوید و همچنین فرمود اگر کسی در این روز 70مرتبه استغفار کند مانند این است که در ماه های دیگر70هزار بار استغفار کرده است و ثواب آن ثواب مضاعفی است.

 صدقه دادن در ماه شعبان بسیار وارد شده در حدیث داریم هرکسی در این ماه صدقه بدهد اگرچه به اندازه نصف دانه خرمایی باشد حق تعالی بدن او را از آتش جهنم حرام می گرداند واگر کسی در این ماه عزیز روزه بگیرد ،صدقه بدهد و استغفار کند بخداقسم بهشت بر او واحب می شود و اینها از برکات ماه شعبان است.

 رسول مکرم اسلام(ص) در خصوص عظمت ماه شعبان می فرمایند: شعبان ماه من است ماه پیامبرخداست و آن حضرت در این  ماه  به عبادت، ذکر وروزه می پرداختند و روزه ماه شعبان را به ماه مبارک رمضان وصل می کردند؛شعبانی که ماه مبارک پیامبرخداست حضرتش می فرمایند: هرکس یک روز از ماه رمضان را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می شود.

 پیامبرعظیم الشان اسلام(ص) فرمود: شعبان ماه من است  پس در این ماه برای جلب رضایت پیامبرخدا و برای تقرب به سوی پروردگار خود روزه بدارید.

کمتر از یک دهه به آغازماه مبارک رمضان باقی مانده است؛ ماه بندگی است ماه نتیجه گیری ماه شب های قدراست ماهی که مقدرات ما در طول سال تقدیر خواهد شد.

دهه پاياني ماه شعبان؛فرصت آمادگی برای ماه میهمانی خدا

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 956  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت