پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 77
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17109
  بازدید سال:179872
  بازدید کل:895993

سبک بالان

زندگی نامه روحانی شهید مسلم خسروی

بسم الله الرحمن الرحیم
هنگامة مرگ است، عاشقان رختی از رفتن سرخ بر تن می کنند تا التیامِ جانِ عطش گرفته از عشقشان باشد. اکنون مجنون ها برای دیدار یار، قیامت به پا کرده اند، ابرها می گریند و بر فراز رقص خون، قصیدة بلند جنون را زمزمه می کنند و در این معرکه، آنانی که به بادیة دنیا دل نسپرده اند، زودتر به سرچشمة خورشید راه می یابند.
شهید مسلم خسروی، آشنایی بود که تار و پود زندگی اش را با عشق بافته بودند. او به سال 1345 در خانواده ای مذهبی در روستای «گالیکش» از توابع مینودشت، دیده به جهان گشود.
او که متولد ماه صفا و صداقت بود، در طول زندگیاش هنر مهر ورزیدن را آموخت وتا سال اوّل دبیرستان در زادگاهش تحصیل نمود.
و آنگاه در باغ عدن، از بوی نرگس جان، مست گشته و به عشق گل نرگس، پای در حوزة علمیّة مشهد نهاد و در جوار بارگاه هشتمین ستارة آسمان ولایت، خوشه چین علم و معرفت شد. احترام فوق العاده ای به پدر و مادر می گذاشت و سفارش اکید به نماز اوّل وقت مینمود
. آن روزها که فانوس حیات درآن سوی ناسوت سوسو میزد و مردان ناسوتی در شب عدم، به سوی سپیدة سحر در حرکت بودند، این کبوتر سبکبال هفت بار و هر بار سه ماه در وادی جبهه، سعی بین دنیا و عقبی را کرد.
در عملیات های والفجر 6 و 8 ، آزاد سازی مهران و کربلای 4 و 5 در واحد تخریب ، معبر عشق میزد. سرانجام زمزم خونین رنگ جانش، به اشارة الهی جوشید تا اسماعیل های لب تشنه را از قدح عشق سیراب کند و ثمرهای برای انقلاب اسلامی باشد .
شهید مسلم خسروی یکی از نمایندگان فرزند خاک است کـه سرّ خلیفة اللّهی انسان را برای ملکوتیان، در تاریخ 22 / 0 1 / 65 در کربلای 5 در سرزمین خونین شلمچه، فاش کرد.
مردم شهید پرور مینودشت ، پیکر مبارکش را بعد از تشییع باشکوهی، در زادگاهش به خاک سپردند.
«گوارا باد شربت شیرین وصال یار بر این عاشق کوی دلدار»

فرازی از وصیت نامه :

 دوستان محصلم در كنار درسهايتان از اخلاقتان يادتان نرود چشم و زبان و گوش را كنترل كنيد طوري باشيد كه اعضاء و جوارح شما در اختيار قلب و عقلهايتان باشد نه اينكه قلب را در اختيار دست و چشم و زبانتان قرار دهيد .

 

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 695  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت