پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 726
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17758
  بازدید سال:180521
  بازدید کل:896642

زندگینامه « شهید محمد صادق فتحعلی »

زندگینامه
« شهید محمد صادق فتحعلی »
بسم الله الرحمن الرحیم
شهر شهید پرور« گنبد کاووس» در سال 1339 در هجوم دود و عطر افشان اسپند و صلوات، حضور مولودی را جشن می گرفت که ریشه در خون سرخ شقایق داشت. سروهای شمال، دست افشان، قامت راستین خود را برای سربازی دیگر از سربازان روح الله خم می کردند و عزم و پیکار عاشقانة او را با خیل روبة صفتان کمونیست، به انتظار می نشستند.
شهیدمحمد صادق فتحعلی، مردی دیگر از مردستان گلستان بود که لباس سبزین شمال، از مقاومت و ایثارش در هجمة گرگ صفتان مارکسیسم، خونین شد.
دوران تحصیلش را در مدرسه« کوروش سابق» و هنرستان صنعتی به پایان رساند. در هنرستان فعالیت های سیاسی خویش را آغاز نمود ، خانة وی مرکز تجمـعّ جوانان مبارز بود روز و شـب برای این دلاوران خطة شمال که در راه دین، سرو جان می دادند، معنی نداشت.
در این دوران بود که شهید آیت الله مدنی از طرف رژیم منحوس پهـلوی بـه گنبد کاووس تبعید گشت و محـمد صادق، گمگشـتة خویش را پیدا کرد ، پیری که تحّولی شگرف در وجود محمد صادق بپا کرد و شور و شوق مبارزه با شعور و آگاهی از اهداف متعالی امام، در آمیخت. آری، پیری که راه بر او نمایان کرد و شعله های آتشین عشق و تلاشی او را به جایگاه واقعی و اصلی، یعنی حوزة علمیه رسانید تا با جرعه نوشی از بحر بیکران فقه آل محمد(ص) سیراب گردد .
او مشغول تحصیل علوم دینی شد و چندی بعد به شهر خون و قیام، قم هجرت کرده، در مدرسه علمیة « رسالت» به کسب علم و معرفت پرداخت. در و دیوار مدرسة رسالت، ناز و نیاز نیمة شب این عاشق سوخته دل را از یاد نخواهد برد. پارسایی و تهجد این جوان 18 ساله زبانزد خانواده و دوستان بود .
روزة روزهای 5 شنبه و جمعه وی ترک نمی شد. چرا که درس استادش نه درس بحث و قلم، که درس عشق بود . محمدصادق یک دم از دفاع از سنگرهای مختلف و پاسداری غافل نبود و در دوران انقلاب نیز درجنگهای مسلحانه علیه رژیم منحوس پهلوی شرکت فعال داشت.
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب، چشم های نامحرم نمی توانست به ثمر رسیدن نهال نوپای انقلاب را ببیند، از این روی دشنة کین از سوی خلق کمونیست بر قامت راستین انقلاب هجمه کرد. در غائلة گنبد بود که رشادتهای محمد صادق و دیگر دلاوران خطّة گلستان هجوم ناجوانمردانه خلقی های ضد خلق را ناکام گذارد و خود به دست آن مزدوران پلید شربت شیرین شهادت را گوارا نوشید. پیکر پاک شهید ، سه روز بعد از شهادت در حالی که هنوز طراوت و تازگی داشت پیدا شده ، با لبخندی بر لبان زیبایش در گلزار شهدای گنبد به جمع کربلائیان شتافت. «روحش شاد و هدفش جاوید باد»

خاطرات
بسم الله الرحمن الرحیم
«در محضر دوست»
زمانی که صادق دورة راهنمایی راپشت سرمی گذاشت مصادف با تبعید « آیت الله مدنی»» به محل ما بود. بنده آن زمان جیپ داشتم و توفقیق کمک و خدمت به ایشان نصیب من شده بود. در آن زمان محمدصادق به همراه دامادآیت الله مدنی، مسئولیت آوردن اطلاعیه را از قم برعهده داشتند. آنروزهای حضور در محضرآن عالم وارسته ، زیر بنای فکری و اندیشة پسرم، محمدصادق را تشکیل داد و بعد از انقلاب به دستور ایشان راهی حوزة علمیة قم شد «پدر شهید»

بهترین خاطره شهید فعالیت ضد رژیمی اوست، او به همراه جوانان دیگر دفاع از ناموس و شرف و انسانیت را سر لوحه کار خود قرار داده بودند. شهید بزرگوار بیشتر ایام هفته را روزه می گرفتند. «خانواده شهید»

زندگینامه « شهید محمد صادق فتحعلی »

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 572  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت