پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 600
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17632
  بازدید سال:180395
  بازدید کل:896516

در انتظار بودم در غریبی و تنهائی جان به جانان بسپارم.

زندگی نامه روحانی شهیدعلی اصغر تجری

در انتهای خیابانهای شهر، که کهکشانی از اختران تابناک بر روی دستان ملائک موج میزد ما در تشییعتان هروله کنان هبوط اشکها را به نظاره نشستیم. عطر و بوی بال سپید فرشتگان، فضا را عطرآگین کرده بود و در آن تلاطم اشک، شما را تا کرانه های بهشت بدرقه کردیم.
یکی از مسافران شهر عشق ،شهید علی اصغر تجری به سال 1346 در روستای «برفتان» شهرستان علی آباد در خانواده ای کشاورز ،قدم به عرصة حیات نهاد ودوران کودکی را با آرزوهای قشنگ کودکانه در میان دشت های سبز گلستان سپری کرد. زنگ مدرسه به صدا درآمد و علی اصغر در میان برگهای رنگارنگ پاییزی به دبستان میرفت. بعد از اتمام دوران ابتدایی، تا سال دوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد .

 خاطرات روحانی شهید علی اصغر تجری

«غسل جمعه»
علی اصغر ، اهتمام زیادی به انجام احکام عبادی داشت . او سعی می کرد مستحبات را انجام دهد . یکی از اعمالی که بسیار به آن اهمیت می داد ، غسل جمعه بود. هیچگاه غسل جمعه را ترک نمی کرد و همیشه سعی داشت قبل از نماز پرشکوه جمعه غسل کند . «پدر شهید»

وصیت نامة روحانی شهیدعلی اصغر تجری

بسم الله الرحمن الرحیم
«انا لله و انا الیه راجعون» (سورة بقره، آیة)
«و لئن متم او قتلتم لالی الله یحشرون» (سورة آل عمران، آیة) «و اعوذ به من شر نفسی ان النفس لامارة بالسوء الا ما رحم ربی» الهی جز تو من یاری ندارم تو را دارم به کس کاری ندارم به درویشی که عمر او تمام است به بند نفس و شیطان تلخ کام است بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان، شهیدانی که با نثار خون پاک خود درخت بابرکت اسلام و انقلاب را آبیاری کردند. با سلام و درود فراوان بر محمد و آل او و پیروان محمد(ص).
با سلام و درود فراوان بر پدر ومادر مهربانم. پدر و مادرم! ناراحت نباشید از اینکه از اسیری آزاد شدم و این چنین آزاد شدن را از بچگی آرزو میکردم.
همسر مهربانم! سلام، امیدوارم که برایم ناراحتی نکنی، چون در انتظار بودم در غریبی و تنهائی جان به جانان بسپارم.
برادر و خواهر گرامی! سلام، انتظار دارم بردبار باشید و در عزایم ناراحتی نکنید چون دوست داشتم مرگم حرکت و بیدار کننده عدهای از امت باشد و از حضور همه شما طلب عفو و بخشش میکنم.
و از مادرم میخواهم شیرش و زحماتش را بر من حلال کند.
برادران و خواهران! میخواهم مطلبی بنویسم و به شماها هدیه بکنم. در این موقع از زمان یک مسئله، امام و مسئله بعدی، جنگ. همه ما قبول داریم که امام بعنوان قلب امت حزب اللّه میباشد و وقتی قلب از کار بیافتد، تمام اعضای بدن از کار میافتد. پس وقتی امام نباشد، امت هم نیست و اما چند مسئله را لازم میدانم که بدان اشاره کنم:
1ـ رسالت و مظلومیت ائمه اطهار را فراموش نکنید
2ـ در امام خمینی ذوب شوید و او را تنها نگذارید و مطیع فرمان او باشید.
3ـ مسئله جنگ و ادامه آن و کمک به جنگ را فراموش نکنید.
4ـ وحدت را حفظ کنید، حتی زمانیکه جنگ پیروز شد.
5ـ امام را در جنگ یاری کنید چنانچه یاری نکنید خداوندملائکه را برای یاری میفرستند و دنباله آن خداوند عذاب برایتان میفرستد و آیندگان و شهدا بر شما لعنت میفرستند.
6ـ همگام و یاری کننده روحانیت در خط امام و نمایندگان امام باشید.
7ـ تولی و تبرّی رافراموش نکنید.
8ـ هرگز زیر بار ظلم نروید، حتی اگر قطعه قطعه یا سوزانده شوید.
9ـ اشاره به عدهای از برادران ادارهای و بازاری، که با مردم خوب و با انصاف رفتار کنید و فراموش نکنید که همه ما و شما در محضر خداییم.
10ـ در مراسم افرادی که در خط امام و جنگ و یاران و نمایندگان امام نیستند شرکت نکنید و در مراسم نماز اول وقت را به جماعت اگر امکان دارد بخوانید.
11ـ به خواهران تذکر میدهم که: عفّت و حجابتان را فراموش نکنید.
12ـ قرآن و نهج البلاغه و قیامت و دادگاه عدل الهی را فراموش نکنید.
13ـ خطر دشمن درونی و خطر استکبار جهانی را فراموش نکنید.
14ـ مسیر انقلاب را به رهبری امام ادامه دهید و بدانید در جبهه انسانها در جستجوی رنج و دردند و برای فدا شدن میروند و جبهه بازار محبت و ایثار است و بدانید حضور در جبهه و در پشت جبهه سربلندی اسلام است و در این مسیر مصائب و مشکلاتی است که باید تحمل کرد.
15ـ مادران و پدران! از آمدن فرزندانتان به محل سنجیدن و محل لحظه مرگ و زندگی جلوگیری نکنید و بجنگید تا فتنه و فساد از بین برود و اگر این کار را نکنید، در مقابل خداوند و شهدا مسئولید.
16ـ آمدن من به جبهه تکلیف شرعی و اطاعت از امام میباشد نه فرار از سنگر حوزه و درس و به روحانیت معظمی که هنوز در خط امام نیامدند و رو به حوزه امام حسین(ع) نکردهاند بیایند و اگر نیائید بعداً پشیمان می شوید.
17ـ تمام کتابهایم متعلق به نماینده امام و امام جمعه گرگان، حجة الاسلام آقای نور مفیدی میباشد و در صورت امکان نمازم را آقای نور مفیدی بخواند و اگر نشد کسی که در خط امام هست بخواند.
18ـ پایگاههای بسیج و مراسم مذهبی را روز بروز تقویت نمائید .
19- در عزای من کاملاً مقاوم باشید. در سلامتی کامل این وصیت نامه را نوشتم 22/6/65

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 515  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت