پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 676
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17708
  بازدید سال:180471
  بازدید کل:896592

زندگی نامه روحانی شهید محمد هادی صالحی

زندگی نامه شهید
در قیامی سبز و با لباسی به رنگ خاک ، احرام بستید ، و در محراب آبی، آئینة جمال دوست را به نظاره نشستید. از میان مشبک های سبز پنجرة امید ، در انتظار ظهور خورشید بودید. مرغ سحر در دل شب، ناله سر می داد و از فراق یار شکوه می کرد. در سطرهای عاشقانة غزل زندگی یک عاشق دلسوخته، عبودیّت موج می زد. مطلع بیت این زندگی، در خانواده ای سروده شد که سرشار از شکوه بندگی بود .
طراوت تولد محمّد هادی در سال 1343 برگهای درختان را به رقص در می آورد. صفای کودکی اش در کنار چشمه ساران زلال شمال، همراه با ترنم شبنم صبحگاهی سپری شد. با نشاط کودکانه به دبستان رفت و دوران راهنمایی را در زادگاهش گذراند.
سال دوم دبیرستان را می گذراند که بوی کوچه های بارانیِ دیار یار به مشامش رسید و در جستجوی محبوب، به حوزة علمیة گرگان رفت تا از کوثر معارف الهی سیراب شود و سپس از آنجا به قم مهاجرت نمود. فرشتگان بر مأذنه های بلند بهشت، در آن سوی عالم خاک اذان می گویند و بندگان خالص خدا را برای اقامة نمازی خونین به جبهه فرا می خوانند.
محمّدهادی نیز در فضای عشق الهی، پایکوبان به سوی مرگی خونین رفت. چهار بار به جبهه عازم شد و هفت ماه ساکن کوی بهشتیان بود و تو خوب میدانی در این آشوب بازار دنیا، تنها کسانی برنده اند که مرگ سرخ را در آغوش کشند.
او با انتخابی صحیح، حیات عارفانة خود را از حوزه آغاز نمود و در مسیر تکامل درآخرین شهر عشق ،که جبهه اش می نامند، ندای« ارجعی الی ربّک» در تاریخ 20 / 10 / 64 برجانش نشست. تو میپنداری که اروند، رودخانه ای در میان پهنة زمین، همانند هزاران آبهای جاری دیگر است. اروند میراث فرات است که باید عباسها را لب تشنه به مقصود برساند. اروند پلی شد که شهید صالحی را در تاریخ 21/11/64 به محبوب رساند. اینک، اگرچه تن خاکیاش شفاخانة عارفان و سوخته دلان است امّا روح خداییاش کعبة آمال فرشتگان عرش الهی است. شـکسته سـرو بـاغ آشـنایـی چـه سنگین است داغ این جدایی پرت در خون کشیدن ای چکاوک تـو را ای نـازنین مـنزل مـبارک.
«روح بلندش میهمان عرشیان الهی باد»

 

خاطرات  شهید

« بر بلندای قلة اخلاص و بندگی»
برادرم ، محمدهادی در دوران نوجوانی ـ با وجود سن کم ـ علاقة خاصی به عبادت و تهجّد داشت. او در دل شب و در حالی که همه خواب بودند، بیدار می شد و به آرامی به طوریکه کسی متوجّه نشود، نمازشب میخواند و بعد از اذان صبح و خواندن نماز می خوابید. هر وقت پدر، ما را برای خواندن نماز صبح بیدار میکرد، او نیز مجدداً بیدار می شد و مثل بقیه نماز میخواند. این عمل نشان از تواضع و اخلاص وی داشت. «خواهر شهید»

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
اینجانب محمد هادی صالحی فرزند محمد تقی متولد 1343 وصیت نامه خود را با کمال صحت و سلامت درتاریخ 15/11/64 مطابق با 23 ربیع الثانی بشرح زیر می نویسم.
پدر و مادر عزیز و ارجمندم، که برای من بسیار زحمت کشیده و رنج برده اید و من نتوانستم تا به حال قدم خیری از برای شما بردارم. امیدوارم که مرا عفو نموده و از زحمتهای که به شما داده ام مرا ببخشائید.
همسر عزیز و گرامی ام، از این که عمر به من اجازه نداد تا همسر خوبی برای شما باشم و از این که تا بحال همسری شایسته از برایت نبودم، مرا ببخشد .
برادران و خواهران عزیز، اگر گناهی از من نسبت به شما سر زده مرا عفو نمائید. از تمام شماها می خواهم که برای من دعا کنید و از خداوند درخواست بنمائید که از گناهان من درگذرد.
این وصیت نامه را در تاریخ 15/11/64 ساعت 54/1 دقیقه شب دوشنبه به پایان میبرم امیدوارم که ان شاالله خداوند از گناهان ما در گذرد. والسلام محمدهادی صالحی 15/11/64

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 633  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت