پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 571
  بازدید دیروز: 324
  بازدید ماه:11219
  بازدید سال:310294
  بازدید کل:1470243

بیانیه مشترک طلاب و دانشجویان گلستانی

بیانیه مشترک دانشجویان و طلاب و روحانیون بسیجی استان گلستان به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه
27 آذر، سالروز شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح، یار صدیق و شاگرد تأثیرگذار حضرت روح الله (ره) است. استاد بی‌بدیلی که در دو سنگر حوزه و دانشگاه منشاء اثر بود و مدال افتخار شهادت به سوی خدایش پروازی ملکوتی داشت که این روز نماد وحدت در هدف، پل رابطه ی محافل دینی و مجامع علمی، پیوند دوستی و تفاهم دانشگاهیان با روحانیون و طلاب علوم دینی است.
بی‌تردید وحدت این دو نهاد در راستای تعلیم و تربیت، با توجه به هجوم همه جانبه دشمنان انقلاب اسلامی به علم و فرهنگ کشور، مساله حیاتی و اجتناب ناپذیر است که تنها و تنها به قلم و قدم دانشجو و طلبه میسر خواهد شد.
ما دانشجویان و طلاب بسیجی استان گلستان در این بیانیه اعلام می‌کنیم :
1- دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه بدانند که وحدت دو نهاد علمی حوزه و دانشگاه، در تبیین جایگاه فکری نظام، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، چرا که دشمنان طمع کرده به نفوذ در آرمان‌های والای این دو مرکز علمی و دینی، به دنبال این هستند که بین دو قشر طلبه و دانشجو اختلاف شدید بیاندازند و از این اختلاف سود ببرند.
2- حوزه و دانشگاه نقش به سزایی در رشد و توسعه ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی دارند و این دستاوردهای عظیم محصول عمل جهادی همکاری و وفاق شایسته حوزه‌های علمیه و دانشگاه های کشور است و به عنوان پشتوانه‌های عظیم فرهنگی، علاوه بر تثبیت و بقا انقلاب اسلامی، می‌تواند تمامی نفوذ توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.
3- حوزه علمیه در کنار دانشگاه به سمت ایجاد یک جامعه‌ که مردم دنیا با نگاه به او جرأت پیدا کنند، تا فکر تحول را در ذهن خودشان بگذرانند و در عملشان پیاده کنند - حرکت نمایند.
4- توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با موضوع تحول حوزه ها باید در حد جدی اتفاق بیفتد هم در حوزه عوامل انسانی، هم در بخش نرم افزار یعنی برنامه ریزی و مدیریت و هم در بخش سخت افزار یعنی دروس، مدارس و فضاهای آموزشی
5- ما امروز مدعی حکومت جهانی هستیم و امروز شیعه تمام قد در مقابل تمام کفر ایستاده است و جهان از ما برای پرسش¬های پیچیده خود در عرصه های مختلف پاسخ میخواهد. امروز اگر میخواهیم این انقلاب به جهان صادر شود و اگر بنا باشد الگوی اسلامی انسانی تهیه و به جهان صادر شود بدون پیشرفت در عرصه علوم انسانی اسلامی ممکن نیست. این مهم باید در حوزه های علمیه و دانشگاها محقق شود چرا که حوزه مبانی این مسایل را در دست دارد.
6-در طول تاریخ این مرجعیت بوده است که استقلال این کشور و کیان حوزه ها را حفظ کرده و تولید معرفت و هدایت مردم نیز توسط مرجعیت عملی شده است. حکایت طلبه موفق حکایت یک فرزند صالح و موفق است همچنان که یک فرزند صالح و موفق تا زمانی که مادر مسیر صحیحی را طی نکرده باشد به بار نمی آید. طلبه موفق نیز اگر مسیری را که ما در گزینش، نحوه ورود و انتخاب آنها و همچنین آموزش ها و نحوه خروج آنها طی میکنیم صحیح نباشد تربیت و پرورش نمی یابد. باید تلاش کرد تا روح طلبگی و اهداف و رسالت حوزه برای طلاب تدوین و به آنها آموزش داده شود.
7- طلبه باید در کنار دانشجو پیام‌رسان رهبر ایران یعنی حضرت امام(ره) و همچنین منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) به جهانیان باشد تا سدی محکم در برابر نفوذ دشمنان اسلام و انقلاب باشند.
ناحیه بسیج دانشجویی و سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه نینوا استان گلستان آذر 94

بیانیه مشترک طلاب و دانشجویان گلستانی

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1364  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت