پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 6449
  بازدید دیروز: 412
  بازدید ماه:35452
  بازدید سال:90651
  بازدید کل:1561746

همایش اساتید بسیجی با حضور علمای تشیع و تسنن

همایش اساتید بسیجی با حضور علمای تشیع و تسنن

 

این همایش با حضور اساتید و روحانیون وعلمای تشیع و تسنن  با محوریت رسالت اساتید در گام دوم انقلاب وبا سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد برگزار گردید .

این همایش که با حضور اساتید و روحانیون وعلمای تشیع و تسنن در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد با محوریت رسالت اساتید در گام دوم انقلاب وبا سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد برگزار گردید . دراین همایش که روحانیون و مدرسین حوزه و دانشگاه حضور داشته اند.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در همایش بسیج اساتید که در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شد اظهار کرد: رسالت نخبگان در گام دوم انقلاب در سه حوزه خودسازی،جامعه سازی و تمدن سازی است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خودسازی مقدم بر دو حوزه دیگر است چرا که اگر استاد و نخبه ای نتواند تهذیب نفس داشته باشد و خود را بسازد یقینا جامعه و تمدن اسلامی را هم نمی تواند بسازد.

وی افزود: شهید چمران نمونه بارز فردی است که بر روی نفس خود کار کرد و توانست با خودسازی درونی فعالیتهای اجتماعی در لبنان انجام دهدوبه یتیمان شیعه و سنی خدمت می کرد.

وی بیان کرد:قدردان خون شهدا یی که این انقلاب را به وجود آوردند باید بود چرا که یکی از حقوقی که برگردن ما است رعایت حقوق شهداست.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای این که نخبگان به این ساحت سه گانه برسند باید به مولفه هایی دست یابند.

وی در خصوص این شاخصه ها بیان کرد:علم اندوزی یکی از ویژگی هایی است که باید نخبگان به آن بپردازند چون اداره کشور بدون علم امکان ندارد.

وی افزود: البته علم نافع می تواند تمدن ساز باشد و باید دنبال چنین علمی باشیم واگرتحقیقاتو پایان نامه های نتواند مشکلات جامعه را حل کند فایده ندارد.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه گفت: شهید مطهری و شهید چمران نمونه بارز کسانی هستند که غیرت دینی داشتند و در صدد بودند مشکلات و شبهات جوانان و جامعه را حل کنند.

وی افزود: پیشرفتهای مختلفی که در زمینه، نانو، هسته ای و موشکی توسط دانشمندانی حاصل شد که روحیه جهادی و بسیجی داشتند و بنده از نزدیک بسیاری از این دانشمندان را می شناسم و داشتن غیرت دینی بارزه اصلی تمامی آنها بود.

وی با اشاره با شکار پهباد آمریکایی گفت: در سرنگونی این پهباد داشتن دو نوع علم و تخصص الزامی بود اول اینکه بتوانیم تا کیلومترها این پهباد ها را شناسای کرد و تشخیص داد بدون سرنشین است و دوم اینکه بتوانیم با ابزارها ی پیشرفته آن را سرنگون کرد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بصیرت افزایی و تشخیص دوست و دشمن،داشتن وحدت و انسجام ملی، روحیه جهادی،استقامت و صداقت از موارد دیگری است که برای رسیدن به سه ساحت مورد نظر نخبگان لازم است.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه بیان کرد: دسترسی به این ویژگی ها جز با تمسک به قران و نهج البلاغه امکان ندارد.

همایش اساتید بسیجی با حضور علمای تشیع و تسنن

 

همایش اساتید بسیجی با حضور علمای تشیع و تسنن

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 36  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت