پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 493
  بازدید دیروز: 610
  بازدید ماه:19693
  بازدید سال:19693
  بازدید کل:1490788

برگزاری اولین هئیت اندیشه ورز در سال 97

به گزارش خبرنگار ما؛ اولین جلسه هیئت اندیشه ورز در سال 97 توسط سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان برگزار شد.

این جلسه که صبح امروز برگزار شده بود حجة الاسلام طاهری به عنوان رئیس این هیئت انتخاب و فعالیت خودش را آغاز کرده است.

همچنین در ابتدای این مراسم حجة الاسلام والمسلمین روح الله رجنی اظهار کرد:امروز حجم دشمنی دشمنان کشور ما در این چند دهه فوق العاده بوده است دشمن تمام هستی خودش را به کار بسته تا ما جشن چهل سالگی انقلاب را نبینیم.

مسئول سازمان بسیج طلاب استان تصریح کرد: دشمنان ما تا دیروز با دستکش مخملی ظاهر می شدند ولی امروزه این سیاه نمایی کنار رفته است و مستقیماً و بدون پروا عمل می کنند.

وی ادامه داد: امروز وظیفه روحانیت طبق فرمایشات مقام معظم رهبری روحیه دادن به جامعه است. روحیه را باید به جامعه تزریق کنیم نباید این بی میلی و کم رغبتی در جامعه شکل بگیرد شکل گرفتن این مطلب اهداف دشمنان ما نسبت به انقلاب است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه باید برای رسیدن به آرملانهای انقلاب تلاش کرد متذکر شد: امروز آرامش از کشور های همسایه رفته است، وجود آرامش و امنیت در سایه سار این انقلاب از بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی بوده است.

رجنی در پایان افزود: باید به میدان آمد و در مقابل حجمه هایی که دشمنان دین ما به ما وارد می­کنند ایستاد، رسالت طلاب و روحانیت انقلابی در میدان بودن است و در مواقع لزوم از دستاورد های این انقلاب دفاع کردن. تربیت طلاب سکولار از نقشه های دشمن است.

در ادامه این جلسه حجة الاسلام محمدی مهر ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجب ترین و مهمترین فرائضی است که امروزه در حال فراموشی است. این امر مهم را طلاب و روحانیون باید پرچمداری کنند.

رئیس مجمع امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یعنی یک شخص روحانی باید برود دنبال مردم، نه اینکه دوستان و همکاران ما انتظار انتظار داشته باشند مردم به دنبال آنان راه بیفتند.

محمدی مهر با بیان اینکه امر و نهی یک وجهه اجتماعی دارد تصریح کرد: حضور افراد آمر و ناهی در جامعه لازم و حیاتی است جایی که منکری وجود دارد باید آمر هم حضور پیدا کند تا منکر لازم مرتفع یا معروف انجام شود.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: واقعاً حضور روحانی در سطح اجتماع نماد دین و نماد اسلام است، مردم سوالات و مباحث و شبهات زیادی در ذهن دارند، مردم شاید رغبتی به حضور در مساجد نداشته باشند نبابر هر دلیلی. در این موارد بهتر نیست که روحانی و منابر را به سطح خیابانها ببریم؟!

وی افزود: یکی از بارزترین چیزی که حوزه های انقلابی را نسبت به دیگر حوزه ها متمایز می کند این است که طلاب و حوزه های علمیه در بازار حضور پیدا کنند و ارتباطشان را با مردم قوی کنند.

محمدی مهر با بیان اینکه باید در کنار مردم بود و پای حرف دل مردم کوچه و بازار نشست ادامه داد: حضور روحانی در گفتگو های خودمانی در خیابانها و بازارها می تواند در حل مشکلات مردم مفید فایده باشد، حل کردن بسیاری از مشکلات برای روحانیت بسیار ساده است.

برگزاری اولین هئیت اندیشه ورز در سال 97

برگزاری اولین هئیت اندیشه ورز در سال 97

انتهای پیام/

مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت