پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 129
  بازدید دیروز: 138
  بازدید ماه:1246
  بازدید سال:282855
  بازدید کل:1753950

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

 به مناسب هفته عقیدتی سیاسی و همچنین سالروز شهادت مظلومانه استاد مرتضی مطهری(ره)دیدار اعضای کارکنان سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان با نمایندگی محترم ولی فقیه در سپاه استان حجةالاسلام والمسلمین رعایتی مورخه 14 اردیبهشت برگزار شد.
در این دیدار ابتداء مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون حجةالاسلام والمسلمین ریاحی بعد از عرض تسلیت مناسبت جاری و وفات حضرت زینب (س)، به معرفی کارکنان سازمان بسیج طلاب پرداخت و از حجةالاسلام والمسلمین رعایتی خواست تا مطالبی را جهت پیشرفت و اجرای هرچه بهتر فعالیت های آتی در جمع کارکنان بیان کند.
حجةالاسلام والمسلمین رعایتی در جمع پرسنل سازمان بسیج طلاب و روحانیون روحانیت را لازمه اسلام دانست و افزود اسلام بدون روحانیت هیچ وقت قابل ترقی و پیشرفت در جامعه امروزی نیست ، و این وظیفه بسیج طلاب را در سطح مردم سخت تر و سنگین تر میکند.
حجةالاسلام والمسلمین رعایتی حداقل ویژگی شهید مطهری (ره) را سه چیز مهم دانست و تصریح کرد ویژگی اول این شهید بزرگوار با تقوا بودن ایشان است ،هیچ وقت نمیتوان بر تقوای شهید مطهری خدشه ای وارد کرد .
دومین ویژگی شهید مطهری بصیر بودن شهید بود ،مردم شناس خوبی بود.
سومین ویژگی این بود که اسلام حقیقی را خوب میشناخت.استاد مطهری نه تنها فقط دنبال علم بود بلکه دنبال عمل و خدمت به اسلام بود و وظیفه ما در قبال مردم این است که حداقل این سه ویژگی را داشته باشیم .
نمایندگی محترم ولی فقیه در سپاه استان مرتبه اول از مخلص شدن را این گونه بیان کرد که ما باید موتور اصل وجودمان را در استخر تقوا شست و شو دهیم .تقوای ما هر وقت کامل شد ان وقت باید به فکر مراتب بعدی باشیم.
این مقام مسئول همچنین وظیفه هر مسلمانی را در قبال قران عمل کردن حداقل یک آیه بیان کرد و افزود ما اگر به یک آیه قرآن عمل کنیم راه سعات را پیش گرفتیم. بعد از عمل کردن یک آیه قرآن و درک واقعی یک آیه شما را ترقیب میکند به سوی درک بیشتر.
رعایتی عامل زمین خوردن بعضی ها و دلیل پس رفت شان را یک چیز مهم دانست و متذکر شد بعضی ها علم دارند ولی اعتقاد ندارند. ما باید سر لوحه کارمان را شهید مطهری بدانیم که هم مغر متفکر اسلام بود و هم با تقوا بود .
در پایان مسئول محترم سازمان بسیج طلاب به مناسبت هفته معلم و به رسم یادبود و هدیه ای را به حجةالسلام والمسلمین رعایتی از طرف پرسنل سازمان هدیه کرد.

سرویس عکسها:

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

علم و تقوا باید در کنار هم پیشرفت کنند

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1507  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت