پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 577
  بازدید دیروز: 882
  بازدید ماه:18734
  بازدید سال:217048
  بازدید کل:1376997

مصاحبه ی اختصاصی با مسئول سازمان تبلیغات خان ببین، نویسنده دهها کتاب

مصاحبه ی اختصاصی با مسئول سازمان تبلیغات خان ببین، نویسنده دهها کتاب

 مصاحبه ای به حجةالاسلام والمسلمین محمد علی رخشان مسئول سازمان تبلیغات شهرستان خان ببین و نویسنده دهها کتاب و مقالات استان گلستان.

ابتدا خودتان را به صورت کامل معرفی کنید؟ بسم الله الرحمن الرحیم اینجانب محمد علی رخشان معروف به رحیمی متولد 1338 فرزند حجةالاسلام والمسلمین ابوالقاسم رخشان در شهرستان بهشهر متولد شدم.
در حال حاضر محل زندگی بنده در شهرستان گرگان است.
سمت و شغلتان را از چند سال گذشته تاکنون بیان کنید؟
بنده مدتی کارمند اداره زندانها بودم ، بعد از چند سال کارمند رسمی کل زندانهای رسمی کشور شدم ، و در 8 سال اخیر به سازمان تبلیغات آمده ام،آن هم 3 سال مسئول سازمان تبیغات آق قلا و 5 سال مسئول سازمان تبلیغات خان ببین در حال خدمت به مردم عزیز و در شرف بازنشستگی هستم.
شما پیش چه اساتیدی درس خوانده اید؟
حجة الاسلام افتخاری پور - حجة الاسلام فرهودی- حجة الاسلام آملی- و درس خارج را به مدت 8 سال خدمت ایت الله مدرسی –آیت الله فاضل لنکرانی - آیت الله مازندرانی- آیت الله علوی و مقام معظم رهبری بوده ام.
چه کتابهایی تاکنون چاپ کرده اید؟1.دانش سیاسی 2.رهنمای سعادت در 2 جلد 3.آنچه بانوان بایستی بدانند 4.احیای امر به معروف و نهی از منکر 5.وحدت اسلامی 6.فرق و مذاهب اسلامی 7.روش و شیوه تبلیغ دین و فن خطابه 8.رشوه و مکاسب 9.احکام دینی 10.مناسبت های شمسی و قمری از منظر قرآن و روایات و هها مقاله گوناگون
در حال حاضر کتابی را هم مشغول به نگارش هستید؟بله کتابی با نام اخلاق اسلامی که در حال حاضر به 500 صفحه رسیده و هنوز هم ادامه دارد.
انگیزه و هدفتان از نگارش این کتاب اخیر (منابست های شمسی و قمری )چه بوده است؟وقتی یک خطیبی بخواهد سخنرانی کند نگاه میکند که سخنرانی او در چه زمانی است.و با توجهبه مناسبت شمسی یا قمری متن سخنرانی را آمداه میکند.لذا به همین خاطر با چاپ این کتاب آمده ام کمکی کرده باشم به سخنرانان عزیز .نوعاً پیش می آید که سخنرانی اگر کار دولتی داشته باشند و قت زیادی برای مطالعه کردن ندارند، این کتاب کمکی میکند بهچنین افرادی.
توضیح مختصری در مورد این کتاب بیان کنید؟کتاب حاضر با کمک قرآن و روایات چاپ شده که در فصل اول آن طبق مناسبت های شمسی مطالب جمع آوری شد و در فصل دوم آن مناسبت های قمری. تا مخاطب باتمایل خودش هر مناسبتی که خواست انتخاب کند.
شروع نگارش این کتاب از چه زمانی بوده و چه مدت طول کشید؟از سال 92 نگارش این کتاب را شروع کرده ام و به خاطر مشکلات به وجود آمده این کتاب با کمی تاخیر اوا سال 93 کار نگارش آن به اتمام رسید.
به نظر خودتان در زمینه نویسندگی موفق بوده اید؟بنده از وضعیت فعلی راضی نیستم ، میتوانستم پیشرفت های زیادی داشته باشم ، جای پیشرفت فراوانی داشته ام ولی ظاهراً کوتاهی کردم .
رمز موفقیتتان در نویسندگی چیست؟ پیشنهاد شما در مورد کسانی که تازه وارد این عرصه شدن چیست؟ *لیس الانسان الی ما سعی*
رمز موفقیت من در سه چیز بوده است 1. علاقه 2.سعی و تلاش 3.توکل بر خدا
بعنوان سوال آخر توقع شما از مسئولین ؟بنده توقع خاصی از مسئولین ندارم ، فقط نظرم این است که کسانی که واقعا ذوق به علم دارند ذوق به مطالعه دارند دنبال نویسندگی هستند، حتماَ به آنها بها بدهند تا اگر جای پیشرفت دارند مشکی صد راه آنها واقع نشود.
حجةالاسلام والمسلمین رخشانی فروش این کتاب را به طلاب و روحانیون بسیجی استان تا 10% تخفیف عرضه میدارد.علاقه مندان میتوانند جهت خرید کتاب با شماره تلفن:09111774469
رخشانی همچنین هر گونه همکاری خود را در زمینه نویسندگی اعلام داشته است.

مصاحبه ی اختصاصی با مسئول سازمان تبلیغات خان ببین، نویسنده دهها کتاب

 

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 2036  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت