پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 283
  بازدید دیروز: 582
  بازدید ماه:13915
  بازدید سال:231208
  بازدید کل:1391157

دستگاه های دولتی کم کاری خود نسبت به ازدواج را جبران کنند

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج طلاب ، حجت‌الاسلام علیرضا ریاحی هم در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: عنصر خانواده سازنده و تشکیل‌دهنده جامعه است و اگر خانواده مطلوب و آرمانی در جامعه داشته باشیم رشد اجتماعی افزایش پیدا کرده و جامعه پاک و پویایی خواهیم داشت. چند سالی است که هم دشمنان خارجی و هم سوء مدیریت دستگاه‎های متولی امر ازدواج، منجر به خسارت به عنصر خانواده شدند.

این کارشناس مسائل خانواده خاطر نشان کرد: تشکیل خانواده، تحکیم و تعمیق و پیشرفت تعالی خانواده از موضوعاتی است که برای رشد اجتماعی و آرامش در جامعه نیاز است که به آن توجه شود و متاسفانه در بخش تشکیل و تحکیم خانواده با مشکل روبه‎رو هستیم. در سندهای 5 ساله کشور به موضوع تشکیل و تحکیم خانواده توجه شایانی شده اما نتوانستیم براساس انتظارات عمل کنیم.

آمار بالای طلاق در استان گلستان

وی به موانع ازدواج اشاره کرد و افزود: این موانع ازدواج سبب افزایش سن ازدواج شده که در جامعه هزینه اجتماعی ایجاد کرده است. شناخت موانع رفع موانع ازدواج از اولویت های امروزی است.

مسئول بسیج طلاب استان گلستان یادآور شد:براساس آمارها در سال 1395، 3 هزار و 745 طلاق در استان گلستان به ثبت رسیده و این در حالی است که 18 هزار و 608 مورد ازدواج را در استان گلستان در سال گذشته شاهد بودیم.

ریاحی افزود: میزان بالای طلاق در استان گلستان منجر به آن شده که جوانان نسبت به موضوع ازدواج دیدگاه منفی داشته باشند و از سویی نقش واسطه‎گری در ازدواج که در سنن ما بود کم‎رنگ شده است. واسطه گری به روش سنتی برای ایجاد یک ازدواج مناسب ضروری است.

تیم‎های واسطه‎گری ازدواج در گلستان تشکیل شود

وی گفت: تیم‎های واسطه‎گری ازدواج براساس سن از افرادی معتمد و متدین باید شکل بگیرد تا بتوانند جوانان را به سوی ازدواج هدایت کنند.

مسئول بسیج طلاب استان گلستان به ایجاد انگیزه در بین جوانان برای ازدواج تاکید کرد و یادآور شد: عدم حمایت دستگاه‎های از موضوع تشکیل خانواده و صیانت از آن و پرداخت تسهیلات 10 میلیونی برای ازدواج که گاهی سامانه آن نیز غیر فعال می‎شود که حتی با این مبلغ نیازهای خرید مایحتاج زندگی و یا تامین یک مسکن کوچک فراهم نمی‎شود از موضوعاتی است که باعث شده انگیزه جوانان برای ازدواج کاهش پیدا کند.

کارشناس مسائل خانواده تصریح کرد: بسیاری از ناهنجاری که امروز در جامعه شاهد آن هستیم به خانواده بر می گردد، متاسفانه امروز دستگاه های دولتی به هیچ عنوان به فکر خانواده و رفع مشکلات خانواده نیستند و این از بزرگترین مشکلات موجود است. ما در هر موضوعی آموزش های لازم را قرار داده ایم ولی در مبحث ازدواج و شناخت زوجین از یکدیگر از کمترین آموزش ها استفاده کرده ایم.

انتهای پیام/

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 246  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت