پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 665
  بازدید دیروز: 544
  بازدید ماه:7674
  بازدید سال:62873
  بازدید کل:1533968

جامعه سالم مستلزم خانواده سالم است

جامعه سالم مستلزم خانواده سالم است

 به گزارش خبر نگار حوزه مقاومت بسیج طلاب: آیت الله میبدی در جمع دانشجویان دانشگاه پردیسبان آیت الله خامنه ای(زید عزه) ،حضرت امام خمینی (ره)گرگان و دانشگاه گنبد مورخه 12 اسفند ماه به ایراد سخنانی در مورد اهمیت علم اشاره کرد و تصریح کرد:
تمامی حوادث و اتفاقات ناگواری که در اطراف ما اتفاق میافتد همه و همه از جهل و نادانی است،از ان طرف تمام اتفاقات نیک و خوبی که در اطراف ما در حال رویداد است همه از علم و دانایی است.
در ادامه به حکایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) تمسک کردند و افزودند: به پیامبر ما گفتند در مسجد دو جلسه ای تشکیل داده اند یکی در حال تذکره و عبادت جلسه دیگری در حال تعلیم و تعلم بودند پیامبر (ص) فرمود:
هردو مشغول کار خیر هستند ، سپس در جلسه دوم حضور پیدا کرد و مشغول تعلیم شد.
آیت الله میبدی از علومی که در دانشگاه ها در حال تدریس است ابراز خرسندی کرد و افزود: علوم دانشگاهی یکی از علوم واقعی به معنای حقیقی است ، نیازهای امروزی ما را برطرف میکند، هم نیازمندیها را هم دفاعیات را .
مسئول حوزه علمیه رضویه در مورد تقسیم علم (العلم نوعان: العلم الابدان العلم الدیان) این گونه شرح داد:علم ابدان مربوط به جسم انسان است ، این علوم جسم حقیقی را مداوا میکند.روح انسان اگر بدن در اختیار آن نباشد هیچ کاری نمیتواند انجام دهد همواره محتاج جسم انسان است، پس علم ابدان از اهمیت بالایی برخوردار است.
ایشان در مورد لذت نفسانی این گونه تصریح کرد :یک چیز همواره با وجود جابجایی و مرگ سلول ها از بین نمیرود آنهم نفس انسان است ،آن کسانی که علم را برای علم میخوانند لذت میبرند ، هر چه بیشتر بدانند لذت ان را بیشتر میچشند.
همچنین ایت الله میبدی در مورد فهمیدن عقل، عقل را به دو دسته حقایق و وظایف تقسیم کرد و ادامه داد:عقلی که حقایق را میفهمد مثل: فلکیات ، نجوم، هندسه، اتم و... این را علم حقایق گویند.اما عقلی که وظایف را میفهمد، باید و نباید ها را برای ما می اورد.
ایت الله میبدی راه رستگاری را با توجه به حدیث پیامبر اعظم(ص) این گونه بیان کرد :سه خصلت است وقتی انسان یکی را بفهمد، در جهان و آخرت در آسایش است. اول اینکه هر کسی که در قبال کس دیگری کاری انجام میدهد کاری کند که مورد رضایت خودش باشد، به عبارت دیگر آنچه را که دوست داری با تو انجام دهند انجام بده.دوم قدم از قدم بر ندارد مگر در رضای خداوند، سوم عیب دیگران را بعد از برطرف کردن عیب خو به زبان بیاورد.
همچنین ایشان در خصوص تعلیم و تربیت فرزندان منبأ ان را خانواده دانست و تصریح کرد:تا وقتی که خانواده ها مشکلاتشان برطرف نشود فرزندان سالم به هیچ عنوان وارد جامعه نمیشوند.
ایت الله میبدی اصل فطرت انسان را پاک و پاکیزه دانست و خاطر نشان کرد: این مدارسی که مشغول آموزش فرزندانمان هستند ، این حوزه های علمیه باید خیلی مراعات کنند ، یاد خدا و نام خدا همیشه بر سر زبانهایشان باشد.ما باید در تمامی زمینه ها یاد خدا همیشه همراه داشته باشیم.اگر به همین طرق زندگی کنیم راه سعادتی را پیش گرفتیم.
مسئول حوزه علمیه رضویه گرگان در مورد جنگ نرم اشاره ای کرد و ادامه داد:انسان ساخته محیط است، محیط و اطراف ما هر طور که باشد ما همانطور بار می آییم ، این فضای مجازی این ماهواره ها این محیط ایجاد شده ازطرف دشمن ما را به راه انحراف پیش میبرد.دشمن هم هدفش همین است بیراه رفتن . ما باید همیشه هوشیار باشیم و هوشیار کنیم، ملاک ما فهمیدن است کسی اگر واقعا مسئله ای را فهمید آنگاه به بیراه کشیدن آن غیر ممکن میشود.
ایت الله میبدی در پایان برای دانشجویان پردیسبان آرزوی سلامتی کرد و پیشرفت آنان را از خداوند متعال خاستار شد.

جامعه سالم مستلزم خانواده سالم است

جامعه سالم مستلزم خانواده سالم است

جامعه سالم مستلزم خانواده سالم است

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1474  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت