پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 561
  بازدید دیروز: 544
  بازدید ماه:7570
  بازدید سال:62769
  بازدید کل:1533864

برگزاری مراسم ارتحال و تجلیل از مقام بانوی بزرگ جهان اسلام حضرت خدیجه (س)

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج طلاب مراسم شهادت حضرت خدیجه (س) توسط پایگاه مقاومت بسیج طلاب کوثر عرفان کلاله برگزارشد.

دراین مراسم روحانی اهل سنت آخوند میر حسن زاده بیان داشتند: به نام پروردگاری که تمام خوبان و خوبیها را آفرید و امید اینکه ما را در راه راست و در دنیا و آخرت سربلند گرداند. عادت خداوند اینکه انسان را آفرید و خلیفه قرار داد و با همکاری مرد و زن دین خدا را به پیش بگیرندو زمین را با دین محمدی اصلاح کنند. تمام مخلوقات خداوند برای صلاح انسان مهیا کرده که آماده کرده هر چه در زمین و آسمان است برای انسان و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را آفرید و برای ما فرستاد از جنس بشر که تابع شویم و تمام زندگی مطابق زندگی پیامبر الگو بگیریم .

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) تمام تکاملات را داشتند و به درجه رحمه العالمین رسیدند. پس آنچه که در پیامبر است حتی فرشته ها را هم بهره می برند و از درجه فرشته ها و تمام پیامبران و رسولان بالاست و معجزه بزرگی که قرآن که تمام تحسینات را داراست پس اگر به قرآن عمل کنیم نجات خواهیم یافت.

کار خدا هم اینگونه است که انتخاب می کند. بهترینها را برای رسالت آنگونه که ما پای صندوقهای رای می رویم و برای خودمانرئیس جمهور ، نماینده شورا انتخاب می کنیم . در آن زمان های گذشته که جاهلیت بود و فرزندان دختر را زنده به گور می کردند خداوند پیامبر اکرم را که رحمه العالمین بود فرستاد تا از جهالت نجات دهدو رحم را رحمت را بر شیر بیاموزد.

حضرت خدیجه (علیهاالسلام) که معروف به ملکه قریش بود همراه و یار و یاور پیامبر بود. وقتی پیامبر ترسید که این الهامات چیست؟ حضرت خدیجه (علیهاالسلام) پیش ورقه بن نوفل که دایی حضرت خدیجه بود می برد و او نشانه های پیامبری را می شناسدو مژده می دهد به حضرت خدیجه و ایشان جان و مالش را صرف حضرت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) کردند.

وقتی پرسیدند که در قرآن اسم زن نیست ؟!! پیامبر جواب داد با آیه فا ستجاب انی ....... زن از مرد و مرد از زن است تمام مسائل هم بر زن و هم بر مرد است زنانی بردبار و قوی و فداکار مثال حضرت خدیجه و حضرت فاطمه و......دارد که جان و مالشان را فدا کردند.    

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 369  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت