پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 35
  بازدید دیروز: 644
  بازدید ماه:13085
  بازدید سال:230378
  بازدید کل:1390327

معاون سیاسی حوزه های علمیه: طرفداران اشرافی گری درد مردم را نمی فهمند

به گزارش خبرنگار بسیج طلاب؛ حجت الاسلام محمدحسن زمانی در همایش بصیرت سیاسی طلاب استان گلستان، رسالت هدایت جامعه بشری را بر عهده علما و روحانیون بیان کرد و گفت: دو رسالت عمده روحانیون رسالت علمی و رسالت سیاسی است.

وی با بیان اینکه نظام حکومتی و اقتصادی تربیتی خاصی در علوم اسلامی تعریف شده که بایستی در علوم انسانی گنجانده و در جامعه تبیین و ترویج شود، تصریح کرد: دروس اسلامی ستون فقرات دروس انسانی است و ما ناچاریم به سمت جامعیت دینی و علمی برویم.

حجت الاسلام زمانی رسالت دیگر علما و روحانیون را رسالت اجتماعی خواند و متذکر شد: روحانیون و علما در مقابل بیماری های روحی و آسیب های اجتماعی مانند بی نمازی، طلاق، بدحجابی، روابط نامشروع، شرقت و خشونت های رفتاری و دیگر آسیب ها و بیماری ها مسئولند و باید طرحی برای برون رفت از این مشکلات فهرست کرده و در جامعه تسری دهند.

وی عرصه سوم رسالت حوزویان را رسالت سیاسی دانست و تأکید کرد: حمایت قاطع حوزویان از اصل نظام جمهوری اسلامی وظیفه سیاسی اول روحانیون است، درد دارد که مجتهد و آیت اللهی از اصل نظام اسلامی دفاع نکند، این حکومت که هم حکوکت اسلامی و هم مردم سالاری دینی را در خود دارد هدیه ای الهی است.

معاون سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه کشور، «حضور در عرصه های سیاسی اعم از راهپیمایی ها و انتخابات، اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه، هدایت گری مسئولان نظام و رصد تخلفات کارگزاران نظام و دستگاه های نظام» را از دیگر وظایف سیاسی روحانیون برشمرد و گفت: اگر در کارگزاران نظام خلافی در عرصه های اداری رخ دهد وظیفه ماست در کمال شجاعت فریاد اسلام بزنیم.

وی همچنین ابراز کرد: روحانیون نقش پدری جریانات سیاسی را دارند و نباید در این جریان ها هضم و جذب شوند، حمایت از مصادیق و جریانی خاص اشتباه است، در سالهای گذشته مشاهده شده که امام جمعه ای وارد مصداق شده و از کاندیدای خاصی دفاع کرده است این اشتباه و به ضرر منافع انقلاب است.

توجه کاندیداها به محرومین جزء دغدغه های نظام و انقلاب است

حجت الاسلام زمانی از دیگر وظایف سیاسی روحانیون به حمایت از محرومان و مستضعفان اشاره کرد و متذکر شد: این مهم از دغدغه های جدی امام و رهبری است و باید به درستی در کاندیداها رصد شود.

اگر توطئه های دشمن دیده نشود انقلاب از پا در می آید

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه کشور روشنگری سیاسی نسبت به توطئه هایی که به انقلاب اسلامی می شود را از دیگر وظایف سیاسی طلاب و روحانیون برشمرد و گفت: روحانیون وظیفه دارند این توطئه ها را برای مردم بشمارند که اگر غافل شوند این انقلاب از پا در خواهد آمد.

وی همچنین ابراز کرد: وظیفه مهم روحانیون ترویج وحدت اسلامی است و باید در نظر داشت که جریان های تند شیعی و سنی جزو فتنه های دشمن هستند.

حجت الاسلام زمانی با اشاره به فعالیت زیاد جریانات تکفیری و سلفی سعودی در عرصه بین الملل و اعزام مبلغ به اقصی نقاط جهانف گفت: از وظایف مهم سیاسی حوزه های علمیه آماده ساختن طلاب برای صدور انقلاب اسلامی در عرصه های جهانی است و باید صدها مبلغ بین المللی داشته باشیم.

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابات تأکید اصلی بر حضور حداکثری همه مردم است و اصل این حضور حداکثری برای نظام و انقلاب اسلامی مشروعیت می آورد.

خونین جگر کردن ولی فقیه کافی است

وی بر تبیین معیارهای انتخاب اصلح در جامعه تأکید کرد و گفت: از جمله شاخصه های کاندیدای اصلح اعتماد به حاکمیت دین در جامعه و تبعیت مطلق از ولایت فقیه است، خونین جگر کردن ولی فقیه کافی است باید روسای جمهور به ولایت فقیه التزام عملی داشته باشند و این از ملزومات شرعی است.

ملت مسلمان می تواند روی پای خود بایستد

 حجت الاسلام زمانی افزود: یک کاندیدای اصلح فردی است که اعتقاد به استقلال ملی داشته و احساس نیاز و وابستگی به خارج نداشته باشد، ملت مسلمات می تواند روی پای خود بایستد حتی اگر تحریم بیش از این شود.

کسانی که در گذشته زندگی اشرافی داشتند درد مردم را نمی فهمند

«اعتقاد به صدور انقلاب، اخلاص و زهد» از دیگر شاخصه هایی بودند که حجت الاسلام زمانی بر آنها تأکید و خاطرنشان کرد: کسانیکه در گذشته زندگی اشرافی داشتند نمی توانند مدافع محرومان شوند.

شعار «مرگ بر آمریکا» یک شجاعت عقلانی است

وی از دیگر ملزومات یک رئیس جمهور اصلح به شجاعت در برابر استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: این شجاعت برای ما در دنیا افتخار می آفریند، شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ما شجاعت غیرعقلانی نیست چرا که اگر کاری از دست این ها بر می آمد تا کنون می کردند بیش از این نمی توانند کاری کنند این شعار ما تهور نیست بلکه عین شجاعت است.

حجت الاسلام زمانی از دیگر وظایف سیاسی روحانیون به تبلیغات ایجابی بجای تبلیغات سلبی اشاره و خاطرنشان کرد: این اخلاق دینی نیست که اگر کاندیدای مورد نظر ما تخلفی کرد باز هم از او دفاع کنیم.

دادن وعده های غیرعملی مصداق فریب جامعه است

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: محور قرار دادن توانمندی های کاندیداها، حفظ احترام و پرهیز از تهمت و دروغ، پرهیز از هوچی گری و ایجاد جو احساساتی و تبلیغات فریبنده مانند وعده های غیرعملی و راه اندازی کاروان های تبلیغاتی مصداق فریب جامعه است.

متاسفانه شاهد استفاده از بیت المال در برخی تبلیغات هستیم

وی با بیان اینکه نقد علمی و محترمانه نظریات و آرای رقبا جایز بوده اما تخریب درست نیست، متذکر شد: بکارگیری اموال بیت المال ممنوع است که متاسفانه تا کنون شده و باز هم دارد انجام می شود.

حجت الاسلام زمانی همچنین تأکید کرد: استفاده از قدرت حکومتی برای جمع آوری آرای مردمی یک اقدام غیراخلاقی است و نباید از جایگاه مدیریت برای این امر استفاده کرد.

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه کشور در پایان بر تبیعت از قانون و تهیه زمینه معرفی عادلانه   عالمانه ویژگی ها و اندیشه های کاندیداها تأکید کرد و گفت: باید حفظ انسجام ملی و ضرورت حفظ انقلاب اسلامی تبدیل به فرهنگ شود.

انتهای پیام/

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 324  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت