پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 269
  بازدید دیروز: 1518
  بازدید ماه:23990
  بازدید سال:196609
  بازدید کل:1356558

زندگی نامه روحانی شهید اهلسنت ابویکر اونق

زندگینامه
زندگی نامه روحانی شهید: ابویکر اونق


سالها دل به تمنای وصال آمده بود و همراه با مرغ سحر، نالة شبگیر سر میداد . لاله های سرخ پرکشیدند و بر دیباچة هر صبح حیاتمان نوشتند: زیر شمشیر غمش رقصکنان خواهم رفت آنکه شد کشتة او نیک سرانجام افتاد و اکنون آنان ،جرعه نوش از سبوی بهشتند و با عشق لاهوتیشان طعنه بر ملائک میزنند. اگرچه از اهل سنت است، اما دلی شیفته در ولایت دارد. به راستی مگر می شود خورشید جماران دل آرایی کند امّا کسی دل بر جمالش نسپارد ؟! روحانی مبارز ابوبکر اونق به سال 1337 در روستای« اونق یلقی » در خانواده ای از برادران اهل تسنن دیده به جهان گشود و تحت تربیت پدری روحانی، ایام کودکی را سپری نمود . دوران ابتدایی را در روستا گذراند وآنگاه وارد حوزة «آق قلا» شد.
12 بهار از عمرش می گذشت که خزان سرد روزگار ، غبار یتیمی بر صورتش افکند اما تندباد حوادث زندگی ،او را از پای در نیاورد. پس از فراگیری علوم دینی در نزد استادش حاج مهدی آخوندی به روستای « قراقیچی» رفت و از محضر عبدالرحمان آخوندی تا سال 1358 بهرمند شد. سپس با رضایت استاد خویش به قم شرفیاب گشت.
شهید اونق در آزمون ورودی مدرسة تربیتی و قضایی قم شرکت کرد و با موفقیت قبول گردید .در ایام تعطیلی دانشگاه به روستاهای اطراف زادگاه می رفت و جهت وحدت بین شیعه و سنی و تحکیم پایه های انقلاب سخنرانی میکرد. و بالأخره اندیشة تابناک شهید اونق در رابطه با حفظ نظام جمهوری اسلامی ، او را به میدان جهاد و مبارزه کشاند. سیرت نیکو همراه با صورتی بشّاش ، او را دوست داشتنی تر از قبل میکرد. خون پاکش در 16 / 2 / 61 در عملیات بیت المقدس در جادة خونین شهر، درخت اسلام را آبیاری کرد و او در خون خود آرمید تا دشمنان بدانند در راه اسلام و حمایت از پا برهنگان و مظلومان ، شیعه و سنی متحد و در یک صف ایستادهاند. و اینک پیکر مقدسش در روستای «آق کش» جلوهگاه عظمت و سرافرازی بزرگ مردمان میهن اسلامی است. روح بیقرارش در جوار عرشیان الهی شادمان باد

 


خاطرات
خاطرهای از طلبة شهید ابوبکر اونق


پدرم، به گفتة دوستان و آشنایان چه در زمان تحصیل در حوزة اهل سنت و چه در زمان تحصیل در قم ، همواره یکی از طلاب فعّال در جهت تحکیم وحدت بین شیعه و سنی بود .
زمانی که در ترکمن صحرا بود ـ در حالی که در آن زمان کمتر کسی از برادران اهل تسنن، همکاری قابل توجهی با ارگان های انقلابی داشتندـ شرکت فعالی در سپاه و جهاد داشت.
اکثر دوستان و همدرسان وی از طلاب شیعه بودند و دربارة مباحث احکام و عقاید با هم ، مباحثاتی دوستانه داشتند .
«نقل قول از فرزند شهید»

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1635  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت