پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 163
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17195
  بازدید سال:179958
  بازدید کل:896079

گفتگو با پدر شهید روحانی،شهید محمد حسین لطفی

گفتگو با پدر شهید روحانی،شهید محمد حسین لطفی

گفتگو با پدر شهید روحانی،شهید محمد حسین لطفی

درعملیات کربلای 4 من خودم و دو پسر دیگرم شرکت داشتیم بعد از این عملیات من در منطقه دیگر بودم که خبر شهادت پسرم را آوردند.

پدر شهید لطفی گفت: بنده دارای6 فرزند (5پسرو یک دختر ) هستم نامهای آنان را از نامهای ائمه گرفتم، محمد رضا که دکترای ادبیات عرب را دارد و جانباز 70درصد است، دومی محمد حسین که جانباز شهید ، سومی محمد حسن که جانباز10درصد است، چهارمی به نام محمدعلی و پنجم به نام روح الله که فرزند انقلاب است نام امام خمینی را برایش انتخاب کردیم. محمد حسین زمانی که سوم راهنمایی را تمام کرد علاقمند شد که به قم برود ودرس طلبگی را ادامه دهد دایی او در قم روحانی بود و چند سالی در مدرسه حقانی ادامه تحصیل داد. تا اینکه مدرسه ای در قم به نام مدرسه شهیدین تأسیس شد علت نامگزاری مدرسه شهیدین این بود که چندین روحانی آن شهید شدند. بنیانگذار مدرسه شهیدین آیت الله قدوسی بود و رئیس مدرسه آقای طباطبایی که بسیار هم در مورد درس سخت گیر بود؛ حتی اجازه اعزام محمدحسین به جبهه را نمیداد.
ایشان در مورد اعزام پسرش به جبهه بیان کرد: محمد حسین یک بار به کردستان اعزام شد و باردیگر هم به عملیات والفجر 8،که در این عملیات از ناحیه دست مجروح شد و در بیمارستان تهران مدتی بستری بود بعد از مرخص شدن دوباره به قم رفت و ادامه تحصیل داد بعد از آن دوباره به جبهه اعزام شد، درعملیات کربلای 4 من خودم و دو پسر دیگرم شرکت داشتیم بعد از این عملیات من در منطقه دیگر بودم که خبر شهادت پسرم را آوردند. من سر نماز صبح بودم درحال تسبیح زدن که یکی از بسیجی ها به من گفت یک استخاره بگیر و من استخاره گرفتم آیه 111سوره توبه آمد و به من محرز شد که پسرم شهید شد.
محمد تقی لطفی در ادامه تصریح کرد: من با دوتا از فرماندهان که از گرگان و بابلسر بودند به مقرشان که پشت اروند رود منطقه بوفلفل بود رفتیم و آنجا کاملا متلاشی شده بود ما از آنجا به سنگردیگری رفتیم و من پرسیدم شهیدی به نام محمدحسین لطفی دارید؟ آنها گفتند بله سرش قطع شده چون برادرش با او بود و از روی دستش چون زخمی بوده او را شناسایی کرد.
خاطره ای از پدر شهید: وقتی محمد حسین بدنیا آمد چون مصادف با میلاد امام حسن (ع) بود تصمیم گرفتیم نام اورا محمد حسن بگذاریم ولی وقتی برای گرفتن شناسنامه به اداره ثبت احوال مراجعه کردیم.اداره به اشتباه نام اورا محمد حسین ثبت کرده بود و ما متوجه این موضوع نشده بودیم.تا اینکه بعد مدتی بادیدن شناسنامه متوجه شدیم نام اشتباه وارد شده و دیگر هم نمیشد کاری کرد و همسر من ازاین موضوع تاموقع شهادت محمد حسین ناراحت بود .

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1070  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت