پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 325
  بازدید دیروز: 582
  بازدید ماه:13957
  بازدید سال:231250
  بازدید کل:1391199

معرفی روحاني شهيد حميدرضا اسلامي

معرفی روحاني شهيد حميدرضا اسلامي

معرفی روحاني شهيد حميدرضا اسلامي :

زندگي نامه:

 

بارخدايا ! تو مرا آفريدي تا اشك شوم و در شبهاي پرستاره ببارم . تو مرا آفريدي تا ناله شوم و در شبستان وجود ، نواي بي‌قراري سردهم .
تو مرا آفريدي و چه شگفت‌آور آفريدي . معجوني از صبر و بي‌قراري . شبهايم در آه فراق سپري مي‌شدند ، آن‌گاه كه جهان به نورت روشن مي‌شد و صبح سفيد از راه مي‌رسيد و من در زير باران نور ، عشق را در درونم تكرار مي‌كردم .
معبودم ! تو مرا چون پولاد مقاوم آفريدي تا در مقابل ظلم نهراسم .
معشوقم ! سينه‌ام را كوه طور كردي تا جمال زيباي تو را در آن مشاهده كنم .
خالقم ! در آن خزان پاييزي سال 46 حيات را به من ارزاني داشتي و شكر آن را فقط با غلتيدن در خون مي‌توانستم به جاي بياورم .
آن‌هنگام كه قافلة بشريّت در تكاپوي رسيدن به مقصد تلاش مي‌كرد،من نيز هدفم را تنها ، رسيدن به تو قرار دادم .
دانستم كه مرا نيافريدي تا چند صباحي در اين ناسوت زندگي كنم و آن‌گاه راهي بيابان عدم شوم ، تو مرا آفريدي تا بمانم، تا مجنون شوم و در ابديّت جاودانه شوم .
آن‌روز كه از مادر زاده شدم نداي فطرتم مرا به سوي تو مي‌خواند . نامم را حميدرضا نهادند . دوران ابتدايي و راهنمايي را با موفقيّت گذراندم .
خدايا ! كشتي سرگردان نوجواني‌ام در تلاطم اقيانوس طوفاني عصر ظلم ، با دست عنايت تو هدايت شد و در ساحل آرامش و در خانه ولي تو امام زمان (عج) كناره گرفت . آن‌روز كه من به حوزه قدم نهادم ، عاشقانه زيستن را در آنجا آموختم .
هـرروز بر سر سفرة قرآن مي‌نشستم و از اين منبع الهي بهره‌منـد مي‌شدم . تمام همتم سعي در تعالي خودم بود ، اما سخنان پير و مرادم خميني،مرا بر‌آن داشت تا درتعالي‌جامعه بكوشم ؛ لذا در تمام راهپيمايي‌ها شركت مي‌كردم .پس از پيروزي انقلاب اسلامي به عضويت بسيج درآمدم و دوران آموزش نظامي را در ساري گذراندم . جنگ ميدان امتحان براي رسيدن به مقام بلند انساني بود . و من درد هجران بر دل داشتم و اين بيت حافظ را بر لب، كه :
مي‌سوزم از فراقت روي از جفا بگردان                        هجران بلاي ما شد يارب بلا بگردان
شش ماه به عنوان بي‌سيم‌چي در جبهة كردستان خدمت كردم . در ميان كوه‌هاي بلند ، درهّ‌هاي پرپيچ وخم ، به دنبال محبوب مي‌گشتم . مدّتي را به درس و بحث مشغول شدم ، اما دلم تاب ماندن نداشت ، گويي همان نداي فطرت دوباره مرا به سوي خدا مي‌خواند . لذا در تاريخ 24/10/65 راهي شلمچه شدم . هواي شلمچه ، بوي ملكوت مي‌داد و عجيب دل بي‌قرار مرا آرامش مي‌داد. در آنجا بود كه دريافتم كه كاروان عمر بايد در بيت‌المعبود رحل اقامت افكند .
20 روز در آنجا بودم و هر لحظه در انتظار وصال بودم . گويي سفير هر گلوله با من سخن مي‌گفت و مرا بشارتي مي‌داد .روز موعود 11/11/65 بود كه رؤياي شيرين شهادت با تير مستقيم دشمن به تحقق پيوست و مرا در محفل شاهدان وجه دوست در عرش الهي راه دادند .
«يا ليتنا كنا معك»

 

خاطره‌اي از طلبة شهيد حميدرضا اسلامي
«حضور»
اين شهيد بزرگوار تحصيلات غير حوزوي خود را تا سيكل به اتمام مي‌رساند . تا اينكه تصميم گرفتيم ايشان در حوزه علميه در باب مكتب ائمه معصومين (ع) ادامة تحصيل بدهد ، شهيد اسلامي مدتي در مدرسة رضويه و بعد در مدرسة امام خميني (ره) و مدتي هم در مدرسه دارالشفاء قم مشغول تحصيل بودند .
آموزش و آمادگي را در ساري گذراندند ، بعد از آن به مدت شش ماه در سمت بيسيم‌چي در جبهه‌هاي كردستان مشغول خدمت بودند . اوائل فصل پاييز به سراغ درس و بحث برگشتند و مشغول تحصيل شدند تا اينكه حملات در شلمچه شروع شد و ايشان دوباره به جبهه برگشتند و طولي نكشيد كه به درجه رفيع شهادت نائل آمدند و پيكر مطهرش را بيست روز بعد از اعزام به جبهه ، به وطن بازگرداندند .
از خصوصيات اين شهيد اين بود كه هميشه در كنار من و همسرم در صحنه‌هاي انقلابي و بسيجي حضور داشتند و به جبهه‌ علاقة وافر داشتند .   
«پدرشهيد»

 

«وصيت‌ نامة‌ طلبة‌ شهيد: حميد رضا اسلامي‌ »

 

بسم الله الرحمن الرحيم
قرآن‌ مجيد مي‌فرمايد: أينما تكونوا يدرككم‌ الموت‌ ولو كنتم‌ في‌ بروج‌ مشيّدة»
هر جائي‌ كه‌ باشي‌ مرگ‌ شما را مي‌گيرد و لو اينكه‌ در برجهاي‌ آهنين‌ و كاخهاي‌ بلند باشد.
خدايا! تو ميداني‌ كه‌ من‌ چقدر مشتاق‌ شهادتم‌. و نيز مي‌داني‌ كه‌ هدف‌ من‌ شهادت‌ يا پيروزي‌ در راه‌ توست‌. اگر توانستم‌ كفّار را مي‌كشم‌ و اگر نتوانستم‌ خود را فداي‌ اسلام‌ مي‌كنم‌ و كشته‌ مي‌شوم‌. من‌ به‌ خواست‌ و اراده‌ خداوند تبارك‌ و تعالي‌ و با آگاهي‌ از پايان‌ اين‌ راه‌ به‌ ماموريت‌ مي‌روم‌ و اميدوارم‌ كه‌ بتوانم‌ با نثار خون‌ خودم‌، رضايت‌ خالقم‌ را جلب‌ و به‌ انقلاب‌ عظيم‌ اسلامي‌ تحت‌ رهبري‌ روح‌ خدا، بت‌ شكن‌ زمان‌، امام‌ خميني‌ كبير (روحي‌ فداه) خدمتي‌ نمايم‌.
مادر فداكارم‌! چه‌ كنم‌ كه‌ با وجود آن‌ همه‌ حقي‌ كه‌ به‌ گردنم‌ داري‌ نمي‌توانم‌ هميشه‌ در كنار تو باشم‌ و فرياد سالار شهيدان‌ حضرت‌ امام‌ حسين‌(ع‌) كه‌ فرمود! آيا كسي‌ هست‌ مرا ياري‌ دهد را نشنيده‌ گرفته‌ و از اين‌ فيض‌ عظيم‌ چشم‌ پوشي‌ كنم‌؟ و بر همين‌ اساس‌ است‌ كه‌ راه‌ پيكار با كفر را برگزيدم‌.
پدر مهربانم‌! راهي‌ را كه‌ انتخاب‌ كرده‌ام‌ با آگاهي‌ است‌. اگر در اين‌ راه‌ به‌ شهادت‌ رسيدم‌ ناراحت‌ مباش‌ كه‌ امام‌ حسين‌(ع‌) همين‌ راه‌ را انتخاب‌ كرد و در اين‌ راه‌ بايد براي‌ استحكام‌ بخشيدن‌ به‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ از جان‌ و دل‌ مايه‌ گذاشت‌ و اگر به‌ شهادت‌ رسيدم‌، آرزوي‌ من‌ است‌ كه‌ مدتها در انتظارش‌ بودم‌.
برادران‌ و خواهران‌! وحدت‌ را حفظ كنيد، زيرا هيچ‌ صحنه‌اي‌ دردناكتر از اين‌ نمي‌تواند باشد كه‌ دشمنان‌ در يك‌ صف‌ عليه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ بشورند، ولي‌ ما پراكنده‌ باشيم‌ پس‌ چه‌ بهتر مسلمان‌ و برادر باشيم‌ و قرآن‌ و روحانيت‌ را تنها نگذاريد كه‌ سعادت‌ دنيا و آخرت‌ در دين‌ است‌.
دوستان‌ عزيز! اميدوارم‌ كه‌ مرا ببخشيد و با دشمنان‌ اسلام‌ و قرآن‌ و امام‌ در ستيز باشيد و از روحانيت‌ مبارز مي‌خواهم‌ كه‌ وحدت‌ كلمه‌ را براي‌ استحكام‌ بيشتر اسلام‌ حفظ نمايند. و در آخر از خداي‌ منّان‌ خواهانم‌ كه‌ شهادت‌ در راهش‌ را نصيبم‌ گرداند و مرا از بندگان‌ خاص‌ خودش‌ قرار دهد. خداي‌ بزرگ‌! فرياد اين‌ دردمند را بپذير و درود بي‌پايان‌ مرا بر محمد و آن‌ يارانش‌ بفرست‌ و آن‌ چنان‌ كن‌ كه‌ خونم‌ در راه‌ تو بريزد و تا آخرين‌ نفس‌، زبانم‌ فقط ترا گويد و از تو سخن‌ گويد. خداوندا ! تا آنجا كه‌ مي‌توانم‌ در راهت‌ گام‌ برمي‌دارم‌ و جز كلمه‌ لا اله‌ الا الله‌ چيز ديگري‌ بر زبانم‌ نخواهم‌ آورد و آرزو دارم‌ اولين‌ و آخرين‌ سعادتم‌، نوشيدن‌ شربت‌ گواراي‌ شهادت‌ در راه‌ ] پر[ فضيلت‌ تو باشد و آخرين‌ حرفي‌ كه‌ از دهانم‌ برآورم‌، الله‌ اكبر، خميني‌ رهبر باشد.
«والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته»
«إنا لله و إنا إليه راجعون»
طلبه بسيجي ـ حميد رضا اسلامي

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 535  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت