پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 583
  بازدید دیروز: 882
  بازدید ماه:18740
  بازدید سال:217054
  بازدید کل:1377003

تمام افتخارم این است که خادم قرآن باشم

 

حامد روشنی حافظ کل قرآن: قرآن چه از لحاظ مادی و چه معنوی تاُثیر خودش را بر زندگی ما دارد و ما با روی آوردن به آن می توانیم اشتباهات خود را جبران کنیم.

 به گزارش خبرنگار طوبی گلستان: حامد روشنی متولد گرگان، 22ساله، دانشجوی کارشناسی رشته حساب داری و حافظ کل قرآن طی یک مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: من خودم را خادم قرآن می دانم بهتر است از اینکه خود را حافظ قرآن معرفی کنم. از کودکی علاقه زیادی به خواندن قرآن داشتم، تشویق های اطرافیان به خصوص پدر و مادرم که از مشوقان اصلی من در یادگیری قرآن بودند تاُثیر زیادی روی من داشت.

حامد روشنی در ادامه خاطر نشان کرد: مادرم در قرآن آموزی زحمات زیادی برای من کشید و سعی می کرد در خواندن و حفظ به من کمک کند چون حفظ قرآن را ازصوت و لحن سخت تر می دانستم. سالها پیش حفظ قرآن را شروع کردم ولی احساس کردم کار سختی است رها کردم وبعد از چند سال در اول ماه شعبان سال 88 دوباره به سمت حفظ قرآن روی آوردم و این علاقه را مادرم به وجود آورد.

حافظ کل قرآن از علاقه خود به کتاب های معنوی و تاُثیر آنها در زندگی این چنین گفت: به غیر از قرآن به کتاب های احادیث و روایات، مانند بحارالانوار و نهج الفصاحه که احادیث زیادی از پیامبر اکرم(ص) در آن مطرح شده علاقه زیادی دارم چرا که در کنار قرآن این کتاب ها می توانند روشنای راه و اینکه تاُثیر زیادی بر زندگی ما داشته باشند، تاُثیر قرآن چه از لحاظ مادی و معنوی جای خود را در زندگی ما دارد، ما می توانیم با روی آوردن به قرآن اشتباهات خود را جبران کنیم و درس هایی را از داستان های قرآنی بیاموزیم چرا که خواندن قرآن و کتاب های دعا و احادیث و روایات ائمه راحت است ولی حفظ و نگه داشتن این غنیمت ها در زندگی بسیار دشوار است باید هر روز تکرار و تمرین شوند و اینکه حتماً به عمل کنیم.


دانشجوی کارشناسی در ادامه از درک مفاهیم قرآنی و به کار گیری آیات قرآنی در زندگی این طور بیان کرد: خداوند در قرآن ص 111 سوره مائده می فرماید: جزء خداوند کسی را مورد وسیله و تقربش قرار ندهید. اگر بتوانیم آیه های قرآن را فقط به صورت تکراری نخوانیم و اینکه درک درستی از مفاهیمش داشته باشیم و اینکه نقص ها، رفتار و کردار خود را طبق قرآن عمل کنیم می توانیم افراد موفقی در زندگی باشیم. 

روشنی حافظ کل قرآن درباره اساتید و کسب مقام های خود گفت: لازم است از اساتید خود آقای شاهینی، آقای مظفری و آقای محمدعلی محمدنژاد تشکر کنم. مقام های من در حفظ قرآن است: 3 مقام اول کشوری و یک مقام سوم کشوری و مقام اول کشوری در مسابقات دانشجویی را کسب کردم و از مقامات استانی، در مسابقات سازمان تبلیغات، فرهنگ و ارشاد، بنیاد شهید و اوقاف و امور خیریه نفر اول استان گلستان شدم.

وی در پایان توصیه ای هم به نوجوانان و جوانان داشت: هیچوقت برای یادگیری قرآن دیر نیست چرا که آیت الله خویی در سن 71 سالگی توانست بیش از 25 جزء از قرآن را حفظ کند و رهبر معظم انقلاب درباره قرآن میفرماید: اینکه بتوانیم قرآن را بفهمیم، تدبر کنیم و به آن عمل کنیم خیلی مهم است و همه ما باید از عاملین به قرآن نه از خوانندگان قرآن باشیم چرا که زیبایی قرآن به درک آن است و اگر جوانان بخواهند به سوی قرآن بیایند خداوند و قرآن آنان را در این را همراهی خواهند کرد.

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 1512  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت