پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 283
  بازدید دیروز: 280
  بازدید ماه:283
  بازدید سال:41922
  بازدید کل:1513017

دومین جلسه کارگاه آموزشی سیری در نهج البلاغه

دومین جلسه کارگاه آموزشی سیری در نهج البلاغه با حضور دکتر محمد نمازی استاد بین المللی نهج البلاغه ویژه اساتید و طلاب حوزه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس در روز 11 آبان ماه جاری در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.

دکتر نمازی اظهار داشت:طبق برنامه ای که برای سیر مطالعاتی و تفسیرموضوعات منتخب از نهج البلاغه ریخته ایم, برنامه جلسه دوم مرتبط با حکمت ها, نامه ها و خطبه های مرتبط به امر به معروف و نهی از منکر است, که شامل حکمت های 110,31,266,374,373 می باشد و نامه های 105,12,31.
وی در ادامه : با قرائت متن عربی هر خطبه و سپس ترجمه آن خطبه به شرح و تفسیر خطبه مورد نظر پرداخته و در هر مورد به نکات کلیدی اشاره نمود و به شرح لغات پرکاربرد در آن پرداخت که به عنوان نمونه در حکمت 373 منظور از شمشیر دست است و منظور قیام امام حسین(ع)است و ادامه دادن انسان های عادی مرگ را از بین رفتن بدن هایشان می دانند. اما بزرگان و برگزیدگان خدا مرگ قلب هایشان برایشان اهمیت دارد, چرا که قلب را احیا کننده دین می دانندکه اگر قلب بمیرد دین از بین می رود اما اگر قلب احیا شود دین هم احیاء می شود.
استاد بین المللی حوزه همچنین در ادامه علاوه بر شرح و تفسیر خطبه های مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر به بیان اهمیت این موضوع در جامعه و برای حفظ و گسترش اسلام اشاره نموده و بیان داشت که یکی از اهداف بارز قیام عاشورا احیاء امر به معروف ونهی از منکر بوده است و به همین دلیل یکی از وظایف همه ما نیز اکنون همین امر است.

دومین جلسه کارگاه آموزشی سیری در نهج البلاغه

 

دومین جلسه کارگاه آموزشی سیری در نهج البلاغه

 

دومین جلسه کارگاه آموزشی سیری در نهج البلاغه

 

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 821  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت