پنل کاربری
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 125
  بازدید دیروز: 711
  بازدید ماه:17157
  بازدید سال:179920
  بازدید کل:896041

ریاحی: بزرگترین تهدید برای کودکان فراهم نمودن فضای مجازی و ماهواره برای آنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج طلاب استان گلستان به نقل از طوبی گلستان: حجةالاسلام والمسلمین ریاحی صبح امروز در جمع خانواده های بانک مهر اقتصاد در مجموعه تفریحی اردوگاه فرهنگی تربیتی نشاط توسکستان با اشاره به تربیت فرزندان توسط والدین، فرمودند: در تربیت کودکان چند عامل وجود دارد اگر به آنها توجهی نکنیم فرزندان ما قطعاً آسیبهایی غیر قابل جبران  را دچار میشوند.

مسئول سازمان بسیج طلاب اذعان کرد: ما ابتداء باید به وضعیت خودمان رسیدگی کنیم بعد به تربیت فرزندانمان اقدام کنیم، کودکان ما آنگونه میشوند که ما هستیم نه آنچه که ما می خواهیم، اولین الگویی که کودکان انتخاب میکنند والدین هستند.

حجةالاسلام ریاحی افزود: تمامی اعمال و رفتارهای شایست و ناشایست را کودکان از ما الگو برداری میکنند، و دقیقاً عین رفتاری که ما داریم رفتار میکنند.

کارشناس مسائل خانواده تاکید کرد: بسیاری از بیماریها و مشکلاتی از قبیل بلوغ جنسی زود رس، پرخاشگری، عصبانیت، سوء هاضمه و غیره، از جمله مواردی است که عامل آن تغذیه نامناسب کودکان می باشد، بیشتر مادران امروزی هیچ گونه مراعاتی در تغذیه کودکان ندارند.

ریاحی عامل بعدی در تربیت فرزندان، محیط پیرامون کودکان دانست و ادامه داد: به هیچ وجه والدین به حضور فرزندان در محیط جامعه اطلاعی ندارند، در صورتی که ما باید بدانیم فرزندانمان با چه کسانی و با چه رفتاری هایی در جامعه برخورد میکنند.

وی بزرگترین خطری که کودکان امروزی را تهدید میکند ماهواره و شبکه های اجتماعی دانست و خاطر نشان کرد: تنها گذاشتن کودکان در محیط های ماهواره و شبکه های اجتماعی باعث میشود کنترل فرزندانمان را از دست بدهیم، و فرزندان ما به سمت و سوی گرایش پیدا میکنند که بعداً برای خانواده مشکلات فراوانی را ایجاد میکنند.

روانشناس تربیت کودکان عامل بعدی در خصوص تربیت را، پوشش آنان دانست و تاکید کردند: پوشش کودکان یکی دیگر از عوامل تربیت کودکان میباشد، نحوه ارتباط با نامحرم، قباحت ارتباط با نامحرم از زمان کودکی  را از کودکی باید به فرزندانمان بیاموزیم .

حجة الاسلام ریاحی در پایان از وضعیت کنونی خانواده ها در فضای مجازی ابراز نگرانی کرده اند و افزودند: متاسفانه والدین ما بسیاری از اوقات خود را در فضای مجازی به جای تربیت صحیح و همسر داری به بطالت هدر میدهند، از وظیفه خطیری که برگردن آنها(همسر داری و تربیت فرزند) است قافل میشوند، با مدیریت صحیح در فضای مجازی بسیاری از مشکلات موجود در بستر خانواده حل خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 259  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت