پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 51
  بازدید دیروز: 250
  بازدید ماه:12490
  بازدید سال:280606
  بازدید کل:1751701

جشن انقلاب در پایگاه بسیج طلاب مدرسه علمیه الزهرا گنبد کاووس

به گزارش خبرنگار ما جشن پیروزی انقلاب در حوزه علمیه گنبد کاووس با حضور اساتید و طلاب این مدرسه برگزار شد.

جشن انقلاب با حضور سرکار خانم زهرا عسکری استاد حوزه و دانشگاه در مدرسه علمیه الزهرا گنبد کاووس برگزار گردید.
خانم عسکری در جمع اساتید و طلاب بیان نمود: براساس بیانات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) انقلاب اسلامی ایران شعارها و اهدافی را با خود همراه داشته و دارد که از آن جمله می توان به حاکمیت اسلام بر  جامعه و رواج ارزشهای دینی در کشور ، آزادی بیان و حکم، عدالت و رفع تبعیضها، پیشرفت مادی و گسترش رفاه، احیای کرامت انسانی و نقش داشتن مردم در حاکمیت بر تعیین سرنوشت خودو زمینه سازی برای رشد و تکامل انسانها در جامعه و حذف عوامل فساد اشاره نمود.
وی در ادامه تاکید کرد: اساسی ترین مساله که در انقلاب اسلامی هدف اعلی و اصلی به حساب می آید عبارت است از تزکیه انسان . همه چیز مقدمه تزکیه و طهارت آدمی است. عدالت در جامعه و نیز حکومت اسلامی در میان اجتماعات بشری هم با اینکه هدف بزرگی محسوب می شود ولی خود آن یک مقدمه برای تعالی و رشد انسان است. رستگاری انسان یعنی دست یافتن انسان به مقصد اعلی وابسته به تزکیه است.
استاد حوزه در انتها تصریح نمود: جامعه ای که تزکیه شده باشد مردمش نفس خود را اصلاح کرده باشند به خودشان پرداخته باشند ، رذایل اخلاقی را از خودشان دور کرده باشند. دورویی، دروغ، فریب و حرص و بخل و طمع و... بقیه رذایل انسانی را از خودشان جدا کرده و زدوده باشند. این جامعه هم به سعادت اخروی و هم جلوتر از آن به سعادت دنیوی دست خواهند یافت.

برچسب مطلب:
     بازدیدها: 615  |  نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت