پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
    File engine/modules/prostats.php not found.

معرفی و دانلود کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

معرفی و دانلود کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

معرفی و دانلود کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

 

نویسنده: مرتضی مطهری

ناشر: انتشارات صدرا

 

معرفی کتاب انسان و ایمان: مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی

کتاب مقدمه‌اى بر جهان‌بینى اسلامى که شامل شش مجلد مى‌باشد آخرین اثر قلمى شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى است. این کتاب در واقع یک دوره اصول عقاید اسلامى است و مطالعه آن براى عارف و عامى سودمند و فرح‌زاست. جلدهای کتاب مقدمه‌اى بر جهان‌بینى اسلامى عبارتند از: انسان و ایمان، جهان‌بینى توحیدى، وحى و نبوت، انسان در قرآن، جامعه و تاریخ، زندگى جاوید یا حیات اخروى.

 

در اصل، این کتاب شامل هفت مجلد بوده که استاد مطهری فرصت نگارش جلد هفتم آن یعنى امامت و رهبرى را پیدا نکردند و به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند و البته مباحث «امامت» آن شهید در انجمن اسلامى پزشکان پس از شهادت آن بزرگمرد علم و ایمان و مجاهدت، با نوشته دیگرى از آن شهید در این باب به عنوان پیشگفتار، به صورت مستقل تحت عنوان «امامت و رهبرى» توسط «شوراى نظارت بر نشر آثار استاد شهید مطهرى» منتشر شد.

 

این مجموعه براى همه اقشار به ویژه دانشجویان و طلاب علوم دینى مفید و حاوى نکات بدیع و جالب توجه است. نثر روان و شیواى آن نیز به جاذبه این کتاب افزوده است، همچنان که استحکام مطالب کتاب که توسط یک اسلام شناس مسلّم به رشته تحریر در آمده است از امتیازات این کتاب است.

 

استقبال کم‌نظیر از این مجموعه که تعداد چاپ آن بهترین گواه بر آن است حاکى از آن است که امتیازات و ویژگی‌هاى این کتاب براى مردم شریف ایران و سایر بلاد اسلامى حتى غیر اسلامى (از راه ترجمه آن) محسوس و ملموس است. چاپ اول این کتاب به سال 1357 باز مى‌گردد و از آن زمان تا کنون به شکل چند جلدى یا «مجموعه آثار 2» بارها تجدید چاپ شده است.

 

مقدمه‌اى بر جهان‌بینى اسلامى نظام هماهنگ تفکر اسلامى را به مطالعه‌کننده ارائه مى‌دهد و قوّت فکر اسلامى را در قیاس با مکاتب بشرى آشکار مى‌سازد.

 

انسان و ایمان که جلد اول این مجموعه است، براى آن که از ظاهرى آراسته‌تر برخوردار باشد، از نظر علامت‌گذارى و غیره بازبینى و از نو حروفچینى شده و طرح جلد آن نیز تغییر کرده است.

 

فهرست مطالب کتاب

مقدمه چاپ بیست و هفتم

انسان و حیوان

علم و ایمان

ایمان مذهبی

مکتب، ایدئولوژی

اسلام، مکتب جامع و همه جانبه

منابع تفکر در اسلام

فهرست ها

فهرست آیات قرآن کریم

فهرست اشعار فارسى

فهرست اسامى اشخاص

فهرست اسامى

 

دانلود کتاب 

https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C/book/23669

برچسب مطلب:
      نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت