پنل کاربری
معرفی مجموعه ها
معرفی حوزه های علمیه
آمار سایت
    File engine/modules/prostats.php not found.

دستور العمل آیت الله بهجت (ره) در ماه رجب!!

 سخنی در مورد کتاب سفارشی آیت الله بهجت(ره) کتاب "اقبال الاعمال "مفصل‌ترین كتاب سید بن طاووس و گل سرسبد تألیفات اوست بنابراین تمام امتیازاتی كه برای تألیفات سید ذكر شد به نحو احسن در كتاب اقبال الاعمال جلوه گر است

 

. از این رو امتیاز این كتاب بر كتابهای دیگر دعا، مانند مفاتیح الجنان نیامده است و نیز در زمینه ی بیان نكات و اشارات ناب و همچنین استناد و بهره گیری مستقیم و با واسطه‌ی اندك از سرچشمه‌ی وحی آسای بیانات اهل بیت علیهم السلام و...

 

بسیار روشن است و نیاز به توضیح بیشتر ندارد به همین دلیل این كتاب از اهمیت ویژه در نزد بزرگان برخوردار است. آیت حق، حاج میرزا جواد آقا ملكی تبریزی، كتاب شریف المراقبات خود را بر اساس اقبال الاعمال تدوین كرده است. الگوگیری از اقبال الاعمال در جای جای آن به وضوح نمودار است.

 

حضرت آیت الله العظمی بهجت بارها می فرمود: طلبه‌ای كه كتابهای سید را ندیده باشد، مثل این است كه هیچ ندیده است. همچنین می‌فرمود: هر كس اقبال سید بن طاووس را نداشت، اساتید ما او را رفیق خود نمی‌شمردند.

هر مقدار از اقبال را كه مطالعه كردنی است مطالعه، و هر مقدار را كه عمل كردنی است، به هر اندازه حال دارید عمل كنید. ترجمه ی كامل اقبال الاعمال، مترجم: محمد روحی، ج اول، صص 11و12)

برچسب مطلب:
      نظرات: 0
مطالب مشابه
بخش نظرات
نام شما:*
ایمیل:
سوال:
پاسخ:*
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان بسیج طلاب و روحانیون گلستان می باشد | طراحی و اجرا : سفارش دات نت